Orszak Trzech Króli 2023 w Chełmie

Parafia Rozesłania Świętych Apostołów oraz Parafia Narodzenia NMP w Chełmie, w Uroczystość Trzech Króli – 6 stycznia 2023 roku o godz. 12.00 zapraszają wszystkich mieszkańców Chełma i okolic na ORSZAK TRZECH KRÓLI.

Orszak rozpocznie się uroczystą Mszą św. w kościele pw. Rozesłania Świętych Apostołów o godz. 12.00. Następnie przejdzie ulicami w centrum miasta od kościoła Rozesłania Świętych Apostołów do szopki przy Bazylice Mariackiej w Chełmie.

Organizatorzy zapraszają serdecznie dzieci, młodzież oraz całe rodziny do włączenia się w barwny korowód kolędników, by w ten sposób uczcić Pana Jezusa nowonarodzonego, a także podkreślić rangę Uroczystości Trzech Króli. Proszą także, aby dzieci przybyły w koronach na głowie oraz założyły pelerynki na ubrania. Pelerynki i korony będą także rozdawane przed Mszą św. w kościele Rozesłania Świętych Apostołów o godz. 12.00.