Orszak Trzech Króli 2020

W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2020 r. (poniedziałek), pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”, ulicami 872 miejscowości w Polsce i 21 poza jej granicami przejdzie Orszak Trzech Króli. Będziemy mogli uczestniczyć w „największych jasełkach na świecie”. W Lublinie Orszak Trzech Króli wyruszy po raz dziewiąty.

Pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”, które jest fragmentem refrenu kolędy „Dzisiaj w Betlejem”, będziemy dziękowali za wszystkie cuda, które zdarzyły się w historii naszej Ojczyzny, za Cud na Wisłą, który miał miejsce 100 lat temu; cuda, które zdarzają się wokół nas, których doświadczamy na co dzień.

www.orszak.org

Z terenu archidiecezji lubelskiej zgłoszonych zostało 25 miejscowości, w których wyruszy Orszak Trzech Króli:

• Chełm
  • Garbów