Orszak Trzech Króli 2019 w Chełmie

Już po raz dziewiąty Duszpasterstwo Młodzieży w Chełmie, parafie: Miłosierdzia Bożego, Świętego Ducha oraz Rozesłania Apostołów, we współpracy z Urzędem Miasta w Chełmie zapraszają wszystkich mieszkańców Chełma i okolic w Uroczystość Trzech Króli – 6 stycznia 2019 roku na ORSZAK TRZECH KRÓLI.

Uroczystość rozpocznie się Mszą świętą w trzech wyżej wymienionych kościołach; o godz. 12.00 – w kościele  Miłosierdzia Bożego i Świętego Ducha, zaś o godz. 12.30 – w kościele Rozesłania Apostołów. W każdym z nich będzie obecny jeden z monarchów. Następnie Orszak przejdzie ulicami miasta do szopki na Placu Łuczkowskiego. Jak co roku, będzie to barwny i radosny korowód kolędników z licznym udziałem dzieci i młodzieży. Młodzież szkolna wykona uliczne jasełka.

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz całe rodziny do włączenia się w barwny korowód kolędników, by w ten sposób uczcić Pana Jezusa nowonarodzonego i podkreślić rangę Uroczystości Trzech Króli.