Ogród Biblijny przy parafii Miłosierdzia Bożego w Puławach

P6250305Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach zaprasza do wędrówki po powstałym niedawno przy parafii Ogrodzie Biblijnym. Najbliższe miesiące będą okazją do obejrzenia go tym razem w kolorach rozpoczynającej się właśnie jesieni.

Idea ogrodów biblijnych jest nową formą ewangelizacji. Ogród Biblijny przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Puławach, jest nie tylko nowym sposobem upiększenia otoczenia roślinnością, ale przede wszystkim stanowi specyficzny zapis teologii biblijnej. Jest też miejscem które poprzez środowisko przyrodnicze wprowadza zwiedzających w wydarzenia przedstawione na kartach Pisma Świętego. Jest wspaniałą imitacją podróży po Ziemi Świętej ? starożytnej Palestyny, miejscem wydarzeń Starego i Nowego Testamentu. Zawiera także przemyślaną i uporządkowaną katechezę o biblijnej historii zbawienia.

Ogród Biblijny jest uporządkowany tematycznie i ma charakter symboliczny. Są w nim prezentowane rośliny wymienione w Piśmie Świętym, występujące w Ziemi Świętej lub zastępcze, takie które rosną w naszym klimacie. Występują też kwatery kwietne nawiązujące do biblijnych wydarzeń, uzupełnione figurami lub symbolami postaci biblijnych… więcej

P6250258-001Parafia zaprasza wszystkich do odwiedzenia tego szczególnego miejsca. Swoją ofertę kieruje do zorganizowanych grup pielgrzymkowych i turystycznych odwiedzających nasz region, dzieci, młodzieży szkolnej, osób dorosłych, osób niepełnosprawnych, mieszkańców Puław i okolic, osób indywidualnych.

Ogród Biblijny przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Puławach jest otwarty codziennie w godz. od 9.00 do 19.00 w okresie od kwietnia do października włącznie.

Kontakt w sprawie przewodnika :

kancelaria: tel. 81 886 80 94, 798 799 954
ksiądz proboszcz: 662 001 056
navigatore@op.pl

Zapraszamy także do filmowej wędrówki po biblijnym ogrodzie, gdzie przewodnikiem jest ksiądz proboszcz Andrzej Sternik. Film zrealizował: Piotr Kędziora:

Ogród Biblijny przy Parafii pw. Bożego Miłosierdzia w Puławach. Film zrealizował: Dzeki Sz:

Poświęcenie Ogrodu biblijnego przez bpa Mieczysława Cisło – 7.06.2015. Film zrealizował: Dzeki Sz:

Poświęcenie Ogrodu Biblijnego i 30-lecie parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach – Lublin, 7 czerwca 2015
Foto: Urszula Buglewicz, Niedziela ? Lublin

Print Friendly, PDF & Email