Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę

W dniach 22-23 września 2018 r. na Jasną Górę przybywa XXXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. Tegoroczne pielgrzymowanie odbywa się pod hasłem: „Rodzina Bogiem silna mocą swojego narodu” (kard. Stefan Wyszyński).

Spotkanie na Jasnej Gorze rozpocznie – 22 września (sobota) o godz. 15.00 – Msza Św. w intencji ojczyzny w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, a zakończy zakończy w niedzielę, 23 września, Eucharystia o godz. 11.00 na Jasnogórskim Szczycie pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego, wiceprzewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

PROGRAM PIELGRZYMKI:

Sobota, 22 września 2018

15.30 – Msza Św. w intencji ojczyzny w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej

16.45 – Rodzina w służbie życiu – wystawa o rodzinie Ulmów

19.30 – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich

21.00 – Apel Jasnogórski

Niedziela, 23 września 2018

9.00 – Spotkanie w Auli o. A. Kordeckiego

• Wymagająca miłość. Opowieść o adopcji – Beata i Antoni Dzierżanowscy
  • Przekaz wiary dzieciom – Piotr Wołochowicz
  • Radość miłości. Świadectwo z udziału w Światowym Spotkaniu Rodzin w Dublinie – Marta i Henryk Kuczajowie

11.00 – Msza Św. na Jasnogórskim Szczycie

• Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
  • Ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego
  • Zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski

Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin przy Konferencji Episkopatu Polski zachęca do dokonania także we wszystkich parafiach, podczas niedzielnych Eucharystii, odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.