Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet na Jasną Górę – 22.05.2022

Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet serdecznie zaprasza kobiety na Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę pod hasłem „Pielgrzymka kobiet miłujących pokój”, która odbędzie się w niedzielę 22 maja 2022 r.

Trwająca na Ukrainie wojna i będący jej skutkiem kryzys humanitarny, przejawiający się już ponad 2 milionową migracją kobiet i dzieci do Polski i innych krajów europejskich, motywują nas nie tylko do materialnego wsparcia naszych sióstr i braci, ale przede wszystkim do wsparcia duchowego. Wierzymy, że u tronu Królowej Polski, naszej Matki, uprosimy u Boga miłosierdzie dla świata i pokój serc dotkniętych nienawiścią. Naszemu modlitewnemu spotkaniu towarzyszyć będą relikwie św. Rity, której liturgicznie wspomnienie przypada właśnie w dniu spotkania. Ufamy, że ta dzielna święta kobieta wesprze naszą modlitwę przed obliczem Boga.

Ks. dr Łukasz Zdunkiewicz, Sekretarz Krajowej Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet

Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00 konferencją z udziałem s. Anny Marii Pudełko AP i Magdaleny Kleczyńskiej. Na godz.14.00 zaplanowano Mszę świętą z aktem zawierzenia kobiet Maryi, koncelebrowaną przez diecezjalnych duszpasterzy kobiet pod przewodnictwem bp. Wiesława Szlachetki, a na godz. 16.00 – modlitwę różańcową kobiet na błoniach jasnogórskich.

Print Friendly, PDF & Email