Obchody Światowego Dnia Młodzieży w archidiecezji lubelskiej 21-25.11.2023

W niedzielę, 26 listopada 2023 r., w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, przeżywać będziemy Światowy Dzień Młodzieży, który w tym roku odbywać się będzie pod hasłem „Radując się w nadziei”.

W archidiecezji lubelskiej tegoroczne przeżywanie swojego święta Młodzi z różnych wspólnot połączą z obchodami przypadającego 19 listopada br. Światowego Dnia Ubogich, organizując – w tygodniu łączącym oba Światowe Dni – spotkania z ubogimi w wybranych parafiach Lublina.

Spotkania rozpoczną się Mszą święta o godz. 18.00, a po wspólnej modlitwie zaplanowane są spotkania przygotowane przez Centrum Wolontariatu oraz poszczególne wspólnoty młodzieży i parafie.

21 listopada (wtorek) – w parafii pw. św. Michała Archanioła w Lublinie, organizowane przez Centrum Wolontariatu wraz z Ruchem Światło-Życie
22 listopada (środa) – w parafii pw. św. Teresy, organizowane przez Centrum Wolontariatu ze wspólnotami Galilea i KSM
23 listopada (czwartek) – w parafii pw. MB Królowej Polski, organizowane przez Centrum Wolontariatu i młodych z parafii
24 listopada (piątek) – w parafii pw. św. Michała, organizowane przez Centrum Wolontariatu oraz siostry Nazaretanki i młodych z Akademii Młodzieżowej

25 listopada (sobota) – o godz. 11.30 – będą miały miejsce główne obchody Światowego Dnia Młodzieży 2023, w ramach których zaplanowana została Msza Święta pod przewodnictwem bp. Adama Baba i adoracja. Podczas spotkania swoje świadectwa wygłoszą młodzi, którzy uczestniczyli w tegorocznych Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie.

W tm dniu w sposób szczególny będzie świętować Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, które obchodzi swoje święto patronalne w niedzielę – w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Print Friendly, PDF & Email