Obchody I rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II w KUL

msza_konferencja_koncertRektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zaprasza serdecznie na obchody I rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II.

W tygodniu poprzedzającym rocznicę, w dniach 20-24 kwietnia o godzinie 12.00 Ksiądz Rektor zaprasza do udziału we wspólnej modlitwie Regina Coeli oraz Litanii do św. Jana Pawła II pod pomnikiem Jana Pawła II i Stefana Kardynała Wyszyńskiego na dziedzińcu KUL.

Ponadto w ramach obchodów odbędą się projekcje dwóch filmów:

  •  23 kwietnia o godzinie 18.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego KUL będzie miała miejsce projekcja filmu dokumentalnego prof. Andrzeja Jurgi pt. Odwagi, Ja Jestem. O wizycie Jana Pawła II w Lublinie. Po projekcji odbędzie się spotkanie poświęcone idei wolontariatu.
  •  26 kwietnia o godzinie 18.00 w Kolegium Jana Pawła II, w auli C-1031 odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego rosyjskiej reżyser Tamary Elżbiety Jakżyny pt. Papież, który nie umarł.

W dzień rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II, 27 kwietnia Rektor zaprasza serdecznie do udziału w Mszy św. dziękczynnej w kościele akademickim o godzinie 12.30, której będzie przewodniczył JE abp Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski.

Następnie o godzinie 15.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego rozpocznie się sympozjum naukowe pt. Przesłanie Jana Pawła II, z udziałem m.in. JE Bp. Antoniego Dydycza oraz prof. Gerarda Beyera z Uniwersytetu w Filadelfii.

Obchody zakończy o godz. 19.00 koncert z cyklu OPUS MAGNUM – KULowskie wieczory z muzyką. W rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II będzie to Nadzwyczajny Recital Fortepianowy Eugena Indjiča.

szczegółowe informacje

Print Friendly, PDF & Email