Obchody 20. rocznicy Lubelskiego „Gościa Niedzielnego”

Gość Lubelski czyli lubelski dodatek „Gościa Niedzielnego” obchodzi 20-lecie swojego istnienia. W sierpniu 2018 r., na zakończenie Duszpasterskich Wykładach Akademickich odbywających się w auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, podczas spotkania, na które przybyli z Katowic ks. Stanisławem Tkocz – redaktor naczelny Gościa Niedzielnego i jego zastępca Andrzej Grajewski, abp Józef Życiński poinformował, że w archidiecezji lubelskiej wprowadza do dystrybucji parafialnej tygodnik katolicki „Gość Niedzielny”. W ten sposób oferta prasy katolickiej w diecezji miała zostać poszerzona o „Gościa Niedzielnego” z lubelskim dodatkiem. Pierwszym redaktorem lubelskiego dodatku został ks. Janusz Kozłowski.

A było tak. Ogólnopolski „Gość Niedzielny” świętował właśnie 75 lat istnienia, kiedy to w Lublinie zaczęło raczkować diecezjalne wydanie. Byliśmy trzynastym oddziałem „Gościa” w Polsce. Trzynastym nie znaczy pechowym, choć początki nie były łatwe. Wtedy jeszcze na Lubelszczyźnie mało kto wiedział, co to jest „Gość Niedzielny”. Jedni podchodzili do nas z wielką rezerwą, inni z wielką życzliwością. [Agnieszka Giroba, Gość Lubelski, 21.09.2008, 38/524]

Obchody jubileuszu Lubelskiego „Gościa Niedzielnego” rozpocznie – 9 października 2018 r. (wtorek) o 19.00Eucharystia w archikatedrze lubelskiej, z udziałem czytelników, współpracowników i przyjaciół Gościa Lubelskiego, której przewodniczył będzie abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

9 października 2018 r.

19.00Eucharystia w archikatedrze lubelskiej, z udziałem czytelników, współpracowników i przyjaciół Gościa Lubelskiego, pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego.

10 października 2018 r.

Uroczysta gala 20-lecia Lubelskiego „Gościa Niedzielnego” w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, połączona z recitalem fortepianowym prof. Zbigniewa Raubo. Artysta zagra utwory Beethoven, Chopina, Schuberta [-wstęp z zaproszeniami-]

11 października 2018 r.

10.00Ogólnopolska Konferencja Naukowa zatytułowana: „Kościół, Media, Społeczeństwo” w Centrum Transferu Wiedzy KUL