Nowi nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej w archidiecezji.

W piątek, 15 marca 2019 r., w archikatedrze lubelskiej miała miejsce uroczystość ustanowienia nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Eucharystii przewodniczył abp Stanisław Budzik, a towarzyszyli mu kapłani z parafii, dla których ustanowieni zostali nowi szafarze.

Do grona nadzwyczajnych szafarzy Archidiecezji dołączyło dziś 45 osób, wśród nich 43 mężczyzn i 2 panie z instytutów życia konsekrowanego.

Kościół powierza waszym dłoniom swój największy skarb: Ciało Chrystusa. Będziecie podawać Chleb Życia ludziom. Niech wypowiadane przez was słowa: ”Ciało Chrystusa” nie będą pustą formułą, ale niech od waszej wiary zapala się wiara innych.

abp Stanisław Budzik

Dzisiejszą uroczystość i dopuszczenie kolejnych osób do grona Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej poprzedził kurs dla kandydatów trwający od 23 lutego br., a organizowany przez Archidiecezjalne Centrum Formacji Liturgicznej.

20 lutego 1993 roku arcybiskup Bolesław Pylak ustanowił pierwszą grupę mężczyzn, którzy w naszej archidiecezji podjęli funkcję nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Przez 25 lat posługa szafarzy na stałe wpisała się w liturgię sprawowaną w naszych parafiach oraz wiele wydarzeń o charakterze ogólnodiecezjalnym. W tym czasie ponad 600 mężczyzn oraz osób konsekrowanych śpieszyło, by nieść Chrystusa eucharystycznego do chorych, a także pomagać kapłanom w udzielaniu Komunii św. w czasie Mszy św.

czytaj/zobacz także:

GOŚĆ LUBELSKI [Archidiecezja ma 45 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej]: Błogosławieństwa kandydatom do tej zaszczytnej funkcji udzielił abp Stanisław Budzik… [czytaj dalej]