Nieszpory dla ministrantów i lektorów w Seminarium Duchownym 18.04.2024

Duszpasterze Liturgicznej Służb Ołtarza wraz z wychowawcami i alumnami Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie zapraszają, w roku szkolnym i akademicki 2023/2024, ministrantów starszych (od 7 klasy szkoły podstawowej) i lektorów wraz ze swoimi księżmi duszpasterzami na czwartkowe Nieszpory w Seminarium.

• Czwartek, 18 kwietnia 2024 r. – Okręg Kazimierski (dekanaty: Bełżyce, Garbów, Kazimierz Dolny, Opole Lubelskie i Puławy).

Liturgia Godzin to codzienna modlitwa Kościoła. Celem Liturgii Godzin jest uświęcenie czasu w ciągu całego dnia. Polega ona na odczytywaniu i słuchaniu fragmentów Pisma Świętego oraz wspólnym recytowaniu lub śpiewaniu psalmów bądź różnych modlitw. Liturgia Godzin składa się z: Jutrzni (modlitwy porannej), NIESZPORÓW (modlitwy wieczornej), Tercji (modlitwy przedpołudniowej), Seksty (modlitwy południowej), Nony (modlitwy popołudniowej) i Komplety (modlitwy na zakończenie dnia). Nieszpory są nabożeństwem odprawianym wieczorem, pod koniec dnia.

Zaplanowane zostało pięć spotkań dla poszczególnych okręgów duszpasterskich (połączone dekanaty). W programie zjazdów, obok wspólnej modlitwy, przewidziana została także wspólna kolacja, a po niej księża są zaproszeni na spotkanie z księdzem Rektorem, a chłopcy na spotkanie z alumnami Seminarium.

• Czwartek, 16 listopada 2023 r. – Okręg Lubartowski (dekanaty: Czemierniki, Lubartów, Lublin podmiejski, Łęczna, i Michów).
• Czwartek, 07 grudnia 2023 r. – Okręg Chełmski (dekanaty: Chełm wschód, Chełm zachód, Krasnystaw wschód, Krasnystaw zachód i Siedliszcze).
• Czwartek, 22 lutego 2024 r. – Okręg Lubelski (dekanaty: Konopnica, Lublin śródmieście, Lublin wschód, Lublin południe, Lublin północ, Lublin zachód, Świdnik i Piaski).
• Czwartek, 4 kwietnia 2024 r. – Okręg Kraśnicki (dekanaty: Bychawa, Kraśnik, Turobin, Urzędów i Zakrzówek).

PLAN SPOTKAŃ:

17.30 – Nieszpory w kościele seminaryjnym