Nekrologi

W niedzielę, 25 września 2022 r., zmarła śp. ZOFIA TEODOROWICZ-STOLA (lat 98), mama ks. kan. Krzysztofa Stoli (rok święceń 1981), duszpasterza kościoła rektoralnego pw. św. Jozafata w Lublinie, kapelana oddziału okręgowego w Lublinie Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana”.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona 30 września (piątek) o godzinie 10.00, w kaplicy cmentarnej przy ulicy Unickiej w Lublinie.

R.I.P.

Zmarł śp. ALEKSANDER CHABROS (lat 85), ojciec ks. Grzegorza Chabrosa (rok święceń 1990), proboszcza parafii pw. Świętego Józefa w Tomaszowie Lubelskim (diecezja zamojsko-lubaczowska).

Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 27 września br. o godz. 11.00 w parafii Narodzenia NMP i św. Michała Archanioła w Kurowie.

R.I.P.

We wtorek, 20 września 2022 r., zmarł śp. ZDZISŁAW SKAŁECKI (69 lat), ojciec ks. Tomasza Skałeckiego (rocznik święceń 2006), wikariusza par. pw. św. Marii Magdaleny w Łęcznej.

Msza św. pogrzebowa będzie sprawowana 24 września (sobota) o godz. 12.00 w kościele pw. Narodzenia NMP w Dąbrowicy. Po Mszy świętej złożenie ciała na miejscowym cmentarzu parafialnym.

R.I.P.

We wtorek, 20 września 2022 r., zmarł śp. STANISŁAW PAJUREK (lat 83), brat ks. prał. Tadeusza Pajurka (rocznik święceń 1980), wikariusza biskupiego ds. personalnych, proboszcza par. pw. Świętej Rodziny w Lublinie.

Msza św. pogrzebowa będzie sprawowana 23 września (piątek) o godz. 13.00 w kościele pw. Znalezienia Krzyża Świętego i św. Andrzeja Apostoła w Końskowoli. Po Mszy świętej złożenie ciała na miejscowym cmentarzu parafialnym.

R.I.P.

W czwartek 8 września 2022 r. zmarła śp. Kazimiera Denys, mama ks. kan. Ryszarda Denysa (rok święceń 1986), proboszcza parafii Trójcy Świętej i Narodzenia NMP w Chodlu oraz ks. kan. ppłk. Stanisława Denysa, proboszcza parafii cywilno-wojskowej Ducha Świętego Pocieszyciela w Giżycku.

Pogrzeb odbędzie się w sobotę, 10 września br. o godz. 10.00 w parafii Przemienienia Pańskiego w Rachaniach (diecezja zamojsko-lubaczowska).

R.I.P.

W poniedziałek 5 września 2022 r. zmarł śp. Franciszek Szuba, ojciec ks. Michała Szuby (rocznik święceń 2009), wikariusza par. pw. Nawiedzenia NMP w Kumowie.

Msza św. pogrzebowa będzie sprawowana 9 września (piątek) o godz. 13.00 w kościele pw. św. Barbary w Łęcznej. Po Mszy św. złożenie ciała na miejscowym cmentarzu parafialnym.

R.I.P.

Zmarła śp. Halina Kurzępa, mama śp. ks. Jana Kurzępy.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w środę 31 sierpnia, o godz. 14.00 w kościele pw. Świętej Rodziny w Chełmie. Po Mszy złożenie ciała na cmentarzu komunalnym przy ul. Mościckiego w Chełmie.

R.I.P.

We wtorek 23 sierpnia 2022 r. zmarł śp. Kazimierz Boryc, ojciec ks. Andrzeja Boryca (rok święceń 2000), wikariusza par. pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w piątek 26 sierpnia, o godz. 12.00 w kościele pw. Świętej Trójcy w Kluczkowicach (Wrzelowiec). Po Mszy złożenie ciała na miejscowym cmentarzu parafialnym.

R.I.P.

Zmarł śp. Wiesław Nizio (lat 75), ojciec ks. Łukasza Nizia (rok święceń 2006, pracującego w Wielkiej Brytanii) oraz s. Nazarii Doroty Nizio OSB.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona 18 sierpnia br. (czwartek) o godz. 14.00 w kościele pw. Narodzenia NMP w Chełmie, po Mszy złożenie Ciała na miejscowym cmentarzu komunalnym.

R.I.P.

Zmarł śp. Stanisław Melko (l. 90) – ojciec ks. Piotra Melko (rocznik święceń 1990), proboszcza parafii pw. św. Anny w Kijanach.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek, 16 sierpnia br. o godz. 11.00 w parafii pw. NMP Matki Kościoła w Świdniku. Ciało zostanie złożone na cmentarzu komunalnym na Majdanku w Lublinie.