Nabożeństwo Drogi Światła na Czubach w Lublinie 30.05.2019

We czwartek 30 maja 2019 r., o godz. 20.00 rozpocznie się nabożeństwo Drogi Światła – Via Lucis. Uczestnicy nabożeństwa przejdą w procesji z parafii Świętej Rodziny w Lublinie (ul. Jana Pawła II 11) do parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie – Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej, Patronki Nowej Ewangelizacji (ul. Bursztynowa 20). W drodze rozważać będą ewangeliczne opisy spotkań Zmartwychwstałego Chrystusa ze swoimi uczniami.

Droga Światła powstała we Włoszech w 1988 roku w rodzinie salezjańskiej, a oficjalnie zatwierdzona została w 2002 roku. Ma podkreślać znaczenie czasu wielkanocnego i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa w życiu wiary każdego chrześcijanina i całego Kościoła. Jest ona jakby kontynuacja drogi krzyżowej, która dociera tylko do momentu zbawczej śmierci Jezusa. Via Lucis prowadzi dalej, przez Zmartwychwstanie do Zesłania Ducha Świętego, podkreślając prawdziwy sens paschalnej tajemnicy Jezusa.

Prosimy o zabranie ze sobą świec (lampionów). Staną się one symbolem światła, jakie wnosi w nasze życie Chrystus zmartwychwstały.

Print Friendly, PDF & Email