Nabożeństwo Drogi Światła na Czubach w Lublinie 10.05.2018

W czwartek 10 maja 2018 r., o godz. 20.00 wyruszą z parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie (ul. Bursztynowa 20) do parafii pw. Świętej Rodziny w Lublinie (ul. Jana Pawła II 11) uczestnicy nabożeństwa Drogi Światła – Via Lucis. Udział w nabożeństwie weźmie bp Mieczysław Cisło.

Zapraszamy mieszkańców Lublina na Drogę Światła, podczas której rozważać będziemy ewangeliczne opisy spotkań Zmartwychwstałego Chrystusa ze swoimi uczniami.

Niech to pełne nadziei i radości spotkanie, pozwoli nam przeżyć tajemnicę obecności Zmartwychwstałego Pana pośród swego ludu. Prosimy o zabranie ze sobą świec (lampionów). Staną się one symbolem światła, jakie wnosi w nasze życie Chrystus zmartwychwstały.

Droga Światła powstała we Włoszech w 1988 roku w rodzinie salezjańskiej, a oficjalnie zatwierdzona została w 2002 roku. Ma podkreślać znaczenie czasu wielkanocnego i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa w życiu wiary każdego chrześcijanina i całego Kościoła. Jest ona jakby kontynuacja drogi krzyżowej, która dociera tylko do momentu zbawczej śmierci Jezusa. Via Lucis prowadzi dalej, przez Zmartwychwstanie do Zesłania Ducha Świętego, podkreślając prawdziwy sens paschalnej tajemnicy Jezusa.

Nabożeństwo Drogi Światła stało się już tradycją okresu wielkanocnego w wielu parafiach archidiecezji lubelskiej. Do pierwszych, które rozpoczęły nabożeństwa Via Lucis na ulicach swojej miejscowości, należy parafia pw. Przemieniania Pańskiego w Sawinie. W niedzielę 6 maja 2018 o godz. 19.30 już po raz czwarty Droga Światła rozpoczęła się w kościele parafialnym, by dojść do parku przy cmentarzu, gdzie ma miejsce zakończenie nabożeństwa. Jest to jednocześnie miejsce spotkania uczestników Drogi przy wspólnym ognisku, które kończy wielkanocne spotkanie. [Foto: Sawin 2015 – Zespół Szkół w Sawinie]

www.przemienienie.sawin.pl

 

Print Friendly, PDF & Email