Na Światowe Dni Młodzieży – Lizbona 2023 z CDM w Lublinie

Światowe Dni Młodzieży i spotkanie z Papieżem Franciszkiem odbędą się już za niecały rok w Portugalii w dniach od 26 lipca do 6 sierpnia 2023, z wielkim finałem w Lizbonie. Hasłem będą słowa: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39).

1. WYJAZD Z CENTRUM DUSZPASTERSTWA MŁODZIEŻY
Zapraszamy do zapoznania się z czterema propozycjami wyjazdu z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży. Szczegóły i zapisy przez stronę Centrum Młodych: cdmlublin.pl
Zapisy na wszystkie opcje trwają do wyczerpania miejsc wolnych. Szczegóły kosztów wyjazdów znajdują się w formularzu zapisów.
Wiek uczestników: od 16 (do 17 roku włącznie – z opiekunem) do 30 lat.

Propozycje wyjazdów:
I. Opcja pierwsza: PARYŻ – LOURDES – dni w diecezji LAMEGO – FATIMA – LIZBONA – MADRYT
Wiek uczestników: 18 – 30 lat
Czas trwania: 20 lipca – 7 sierpnia  

II. Opcja druga: LIZBONA – dni w diecezji – FATIMA – LIZBONA
Wiek uczestników: od 16 (do 17 roku włącznie – z opiekunem) do 30 lat
Czas trwania: 24 lipca – 8 sierpnia

III. Opcja trzecia: PORTO – dni w diecezji – LIZBONA – SEWILLA
Wiek uczestników: od 16 (do 17 roku włącznie – z opiekunem) do 30 lat
Czas trwania: 24 lipca – 8 sierpnia

IV. Opcja czwarta: LIZBONA – FATIMA – LIZBONA (bez udziału w dniach w diecezji)
Wiek uczestników: od 16 (do 17 roku włącznie – z opiekunem) do 30 lat
Czas trwania: 30 lipca – 10 sierpniaNa tę opcję jest najwięcej miejsc wolnych.

Więcej informacji na stronie cdmlublin.pl/wyjazd-z-cdm/

Formularz zapisów https://forms.gle/ENrexNpSqD6VFdPaA
2. WYJAZDY NA ŚDM Z ARCHIDECEZJI
Na chwilę obecną diecezja zgłosiła gotowość wyjazdu 230 osób.
– Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej: 4 grupy; udział w dniach w diecezji w Porto i Lamego. W sumie 170 osób.
– Bychawa, parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Franciszka z Asyżu: organizatorem jest ks. Przemysław Ruszniak; 30 osób; dni w diecezji Braga.
– Opole Lubelskie, parafia pw. Ducha Świętego w Poniatowej: organizatorem jest ks. Łukasz Protasiewicz; 30 osób; dni w diecezji Braga.

3. PUNKTY PRZYGOTOWAŃ I SPOTKANIA PRZED ŚDM
Punkty przygotowań to miejsca, w których organizowane są modlitwy i spotkania przygotowujące do ŚDM. W Archidiecezji jest ich obecnie 5:

– Lublin, CDM przy parafii pw. św. Józefa: spotkania w każdą drugą niedzielę miesiąca: godz. 19.00 Msza, 20.00 konferencja i uwielbienie.
– Poniatowa, spotkania we wspólnocie ŚDM – Młodzi z Ducha co dwa tygodnie w niedzielę o godz. 19.00 w młodzieżowej salce parafialnej.
– Bychawa, spotkania odbywają się w ostatnią sobotę miesiąca o godz. 19.00.
– Chełm, Parafia Św. Rodziny w Chełmie: spotkania odbywają się przez cały rok szkolny, co niedzielę o godz. 18.00 w salce na plebanii w ramach wspólnoty Rodzinka ŚDM.
– Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Lublinie: spotkania w ostatni piątek miesiąca (w grudniu w 3 piątek miesiąca), po Mszy św. w kościele parafialnym, o godz.19.00.

Punkty przygotowawcze w archidiecezji: https://cdmlublin.pl/punkty- przygotowawcze/

Punkty przygotowawcze w Polsce: https://sdmpolska.pl/punkty-przygotowan-do-sdm

4. WOLONTARIAT ŚDM
Wolontariat do służba w czasie przygotowań i przebiegu Światowych Dni Młodzieży. Na stronie KBO znajdują się wytyczne odnośnie wolontariatu na czas długoterminowy, średnioterminowy i krótkoterminowy. Chętnych z parafii na wolontariat prosimy przekierować bezpośrednio do CDM lub KBO – w październiku będą organizowane w całej Polsce spotkania weryfikacyjne z wolontariuszami, na które zostaną zaproszeni. Zgłosiło się już 400 osób, a spodziewanych jest 500, czyli zostało ok. 100 miejsc wolnych.
Szczegóły i formularz zapisów: https://sdmpolska.pl/wolontariat
lub przez email: biuro@sdmpolska.pl

Termin nadsyłania formularzy upływa 31 października.

5. ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na XXXVII Światowy Dzień Młodzieży 2022–2023 jest aktualne na listopadowe obchody w diecezji oraz na spotkanie w Lizbonie. Link do orędzia.
Orędzie nawiązuje do ŚDM w Krakowie, gdzie Maryja była wzorem dla młodych, aby nie siedzieli na kanapie, ale szukali dróg jak nieść Chrystusa innym i służyć. Obecne orędzie jest pod hasłem: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1, 39). Dziewica z Nazaretu, jest tą, która zaraz po zwiastowaniu udaje się, aby pomóc swej kuzynce Elżbiecie.

6. NEWSLETTER KBO
„Bądź na bieżąco!” – czyli możliwość zapisania się na Newsletter KBO, aby dostawać informacje o ważnych wydarzeniach z życia KBO ŚDM. 
LINK DO ZAPISÓW: https://sdmpolska.pl/newsletter

7. SPOT REKLAMOWY ŚDM
LINK DO FILMU: https://youtu.be/wm2gMIvuB08

8. SPOTKANIA W POLSCE W RAMACH ŚDM
a) 12-13 listopada 2023 na Jasnej Górze odbędzie się ogólnopolskie nocne czuwanie wraz z relikwiami bł. Carla Acutisa zakończone uroczyście w niedzielę do południa. Biskupi wraz z kapłanami i młodymi będą modlić się przy relikwiach jednego z patronów ŚDM.
b) 17 czerwca 2023 na Jasnej Górze odbędzie się Krajowe Posłanie na ŚDM – zawierzenie przed wyjazdem do Lizbony Matce Bożej w miejscu 6. ŚDM w Częstochowie. Potrwa od ok. godz. 10 do 14, centralnym momentem będzie Eucharystia w bazylice lub w kaplicy cudownego obrazu. Będzie to narodowa odprawa do Lizbony.
c) W wakacje nie będzie organizowane dodatkowe spotkanie dla młodych Polaków w roku 2023, którzy nie pojadą do Lizbony.

Print Friendly, PDF & Email