Mury pną się do góry.

W minionym roku Archidiecezja Lubelska dzięki dotacji z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów rozpoczęła rozbudowę Centrum wsparcia rodziny w podlubelskim Zalesiu. W Budynek starej szkoły adaptowany jest na Ośrodek szkoleniowo-formacyjny myśli katolicko-społecznej im. ks. Franciszka Blachnickiego. Jednak szybko okazało się, że nie będzie w stanie zaspokoić potrzeb wszystkich potrzebujących wsparcia. Dlatego postanowiono rozbudować ten kompleks, a że od początku zakładano, że w tym miejscu będą odbywać się kursy, szkolenia, seminaria, warsztaty, rekolekcje wspierające instytucję małżeństwa i rodziny, ich harmonijnego rozwoju w duchu patriotycznym i katolickim. „To dla nas oczywiste, gdyż ks. Blachnicki obok formacji dzieci i młodzieży, szybko zwrócił się w kierunku małżonków, aby mogli umacniać swoją miłość i uczyć ich, jak wychowywać swoje dzieci” – podkreśla ks. Jerzy Krawczyk. Dla oazowiczów to naturalne, że o rodzinę trzeba dbać i stale o nią zabiegać. „Organizujemy rekolekcje dla dzieci, młodzieży, rodzin i dorosłych, także o charakterze międzypokoleniowym. Ponadto prowadzimy warsztaty i seminaria dotyczące życia małżeńskiego, rodzinnego, ale także z zakresu pedagogiki i relacji. W zasadzie już wypełniamy misję takiego centrum, ale tym bardziej się cieszymy, że nasza praca została zauważona” – mówi ks. Jerzy Krawczyk. Dzięki wsparciu KPRM w ramach zadania wybudowano do stanu surowego otwartego budynek o powierzchni ok. 1200 m2, gdzie będzie znajdować się sala konferencyjna, jadalnia z zapleczem kuchennym, sale do prac indywidualnych i grupowych oraz zaplecze noclegowe.