Msza Krzyżma i odnowienie przyrzeczeń kapłańskich 2021

W Wielki Czwartek, 1 kwietnia 2021 r., w archikatedrze lubelskiej abp Stanisław Budzik, w otoczeniu księży biskupów i kapłanów reprezentujących lubelskie prezbiterium, sprawował poranną Mszę Krzyżma. Podczas Eucharystii dokonano poświecenia olejów krzyżma, katechumenów i chorych, a duchowni odnowili swoje przyrzeczenia kapłańskie.

W związku z pandemią w liturgii uczestniczyli tylko księża dziekani, księża wyświęceni w minionym roku oraz pracujący w kurii metropolitalnej i seminarium duchownym.

Ze względów pandemicznych, w tym roku nie odbyło się także tradycyjne świąteczne spotkanie księży oraz osób życia konsekrowanego w Domu Biskupim. Po zakończeniu Mszy Świętej zostały indywidualnie wręczone nominacje kanonickie.

Do grona kanoników honorowych Kapituły Lubelskiej dołączeni zostali:

Ks. mgr Eugeniusz Dobosz, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Abramowie
Ks. mgr Piotr Patyk, duszpasterz przy parafii pw. Świętej Rodziny w Lublinie
Ks. mgr Henryk Zdybel, proboszcz parafii pw. MB Częstochowskiej w Ostrówku

Do grono kanoników honorowych Kapituły Chełmskiej dołączyli:

Ks. mgr Mieczysław Fel, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Zakrzewie
Ks. mgr Andrzej Serafińczuk, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Okszowie

GOŚĆ NIEDZIELNY: Eucharystia w centrum kapłańskiego życia [czytaj]
NIEDZIELA LUBELSKA: https://www.facebook.com/ [czytaj]