Moniuszko i jego czasy – Koncert Papieski z zespołem MAZOWSZE – 9.06.2019

Parafia pw. Świętej Rodziny w Lublinie zaprasza na Koncert Papieski „Moniuszko i jego czasy”, inaugurujący XXIII Międzynarodowy Festiwal Organowy Lublin-Czuby 2019. Wśród gości wieczoru Państwowy Zespół Pieśni i Tańca „MAZOWSZE” im. Tadeusza Sygietyńskiego.

Koncert będzie miał miejsce 9 czerwca 2019 r. (niedziela) o godz. 19.00 w kościele pw. Świętej Rodziny w Lublinie przy ul. Jana Pawła II 11.

WYKONAWCY:

• Państwowy Zespół Pieśni i TańcaMAZOWSZE” im. Tadeusza Sygietyńskiego
Jacek Boniecki – dyrygent
Robert Grudzień – organy, słowo wiążące

XXIII Międzynarodowy Festiwal Organowy
Lublin-Czuby 2019

09.06 – 16.10.2019 r. (środy)
19.00 – kościół pw. Świętej Rodziny w Lublinie

200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki
32. rocznica wizyty Jana Pawła II w Lublinie

Festiwal zrealizowano dzięki wsparciu Miasta Lublin oraz pomocy finansowej Województwa Lubelskiego

Robert Grudzień – dyrektor festiwalu

Moniuszko i jego czasy – projekt autorski Roberta Grudnia

Autorski projekt Roberta Grudnia „Moniuszko i jego czasy ”, podobnie jak twórczość wielkiego polskiego kompozytora łączy patriotyzm ze sztuką. Rozpocznie się koncertem Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego „Mazowsze” w Lublinie. To wydarzenie będzie jednocześnie inauguracją XXIII Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin – Czuby 2019. Jednak to dopiero początek, bo projekt  to cykl koncertów, spektakli słowno – muzycznych. Wystąpią m. in. wspomniany PZPiTL „Mazowsze”, Jerzy Trela, Wojciech Trela, Jerzy Zelnik, Bogusław Morka, Alicja Węgorzewska oraz soliści oper i teatrów muzycznych z Łodzi, Lublina, Wrocławia, Warszawy. Będą m. in. koncertowe wykonania oper Stanisława Moniuszki, pieśni, ale także „Dziady” Adama Mickiewicza. Projekt opiera się nie tylko na muzyce wielkiego polskiego kompozytora, dyrygenta, organisty, dyrektora opery warszawskiej  – ale ukazuje także  realia czasów, w których żył i tworzył, dlatego będą też wydarzenia towarzyszące pokazujące ówczesną modę, obyczaje czy wystrój wnętrz.