Modlitwa o beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego 28.10.2016

Zachęcamy do włączenia się w modlitwę – każdego 28 dnia miesiąca – w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Modlitwa ta trwa już w wielu kościołach w naszej archidiecezji i w całej Polsce.

W sierpniu tego roku Fundacja Nasza Tradycja wydała obrazki z modlitwą o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia, przypominające zarazem o przypadającej w tym roku 70. rocznicy ingresu bp. Stefana Wyszyńskiego do katedry lubelskiej. Przekazane zostały one do wszystkich parafii wraz z prasa katolicką. Na obrazkach wykorzystano unikalne fotografie bp. Wyszyńskiego z okresu pasterzowania naszemu lokalnemu kościołowi.

Zachęcamy do modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, pasterza diecezji lubelskiej w latach 1946-48 oraz prymas Polski w latach 1948-1981. Zechciejmy w ten sposób wyrazić wdzięczność Bogu za lata służby Księdza Kardynała Kościołowi i naszej Ojczyźnie, prosząc o kolejnego orędownika naszych spraw przed Bogiem.

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego:

Boże w Trójcy Świętej Jedyny, Ty w swojej niewypowiedzianej dobroci powołujesz ciągle nowych apostołów, aby przybliżali światu Twoją Miłość. Bądź uwielbiony za to, że dałeś nam opatrznościowego Pasterza Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Boże, źródło wszelkiej świętości, spraw, prosimy Cię, aby Kościół zaliczył go do grona swoich świętych. Wejrzyj na jego heroiczną wiarę, całkowite oddanie się Tobie, na jego męstwo wobec przeciwności i prześladowań, które znosił dla imienia Twego. Pomnij, jak bardzo umiłował Kościół Twojego Syna, jak wiernie kochał Ojczyznę i każdego człowieka, broniąc jego godności i praw, przebaczając wrogom, zło dobrem zwyciężając. Otocz chwałą wiernego Sługę Twojego Stefana Kardynała, który wszystko postawił na Maryję i Jej zawierzył bez granic, u Niej szukając pomocy w obronie wiary Chrystusowej i wolności Narodu. Ojcze nieskończenie dobry, uczyń go orędownikiem naszych spraw przed Tobą. Amen.

 

Print Friendly, PDF & Email