Misterium Wielkopostne: Lament świętokrzyski… – cykl koncertów

Twórcy, wykonawcy i organizatorzy zapraszają na Misterium Wielkopostne: Lament świętokrzyski (XV w.) oraz pieśni i kompozycje pasyjne, przygotowane wspólnie przez Chór „Szczygiełki”, Zespół muzyki dawnej „Scholares Minores pro Musica Antiqua” oraz Teatr „Panopticum”. Cykl koncertów będzie miał miejsce w trzech parafiach – w Lubartowie i Lublinie, w kolejne niedziele wielkopostne, od 19 marca do 2 kwietnia 2023 r.

Wykonawcy :

• Chór „Szczygiełki” z Poniatowej – pod dyr. Joanny Garbacz i Anny Karwat
• Zespół muzyki dawnej „Scholares Minores pro Musica Antiqua” pod kier. Danuty i Witolda Danielewiczów
• Teatr „Panopticum” MDK „Pod Akacją” w Lublinie – pod kier. Mieczysława Wojtasa

W ramach cyklu odbędą się cztery koncerty, w tym trzy w kościołach Archidiecezji:

Pierwszy koncert „Misterium Wielkopostne”- otwarta próba generalna – odbył się 11 marca 2023 r. w siedzibie Zespołów w Poniatowej.

Niedziela, 19 marca 2023 r., godz. 16.00
– Koncert w kościele pw. św. Anny w Lubartowie

Niedziela, 26 marca 2023 r., godz. 16.00
– Koncert w Archikatedrze Lubelskiej pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty