Miłosierdzie będę wychwalać – Koncert Wielkanocny – 16.04.2023

Kościół Rektoralny pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Gabriela Narutowicza 6) zaprasza na Koncert Wielkanocny„Miłosierdzie będę wychwalać”, w ramach cyklu: Wieczory muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim, który odbędzie się 16 kwietnia 2023 (niedziela) o godz. 18.45

Wykonawcy:

Magdalena Maciąg – skrzypce
Stanisław Maryjewski – organy
Jarosław Długoszek – lektor

W repertuarze koncertu znajdzie się religijna muzyka instrumentalna w wykonaniu duetu organy i skrzypce. Kwartet wykona utwory muzyczne, które będą tłem do zaprezentowania wybranych fragmentów z Dzienniczka św. Faustyny w wykonaniu narratora, aktora. Koncert ma na celu organizację wieczoru słowno-muzycznego poświęconego postaci św. Faustyny, Apostołki Bożego Miłosierdzia, którą Jan Paweł II nazwał darem Boga dla naszych czasów. Autorka Dzienniczka stanowiącego dziś cenną perłę polskiej literatury mistycznej zachwyca i budzi podziw nie tylko prostych ludzi, ale również teologów ze względu na prostotą i głębię mówienia o Bożych tajemnicach i możliwości doświadczenia obecności Boga w swoi wnętrzu. Jest przede wszystkim świadkiem Boga miłosierdzia nieustannie obecnego w dziejach świata i w losie człowieka. Koncert ma na celu upowszechnianie wśród mieszkańców Lublina potrzeby kierowania się w codziennym życiu wyobraźnia miłosierdzia, która wskazuje obszary wymagające naszego zaangażowania.

PROGRAM KONCERTU:

• Antonio Vivaldi (1678–1741) Concerto in Re minore RV 541 Allegro, Grave, Allegro

•  Johann Sebastian Bach (1685–1750) – Schmücke dich, o liebe Seele BWV 654

Fragment Dzienniczka św. Faustyny Kowalskiej

• Joseph Rheinberger (1839–1901) – Thema mit Veränderungen op. 150 nr 1 (1887) Abendlied op. 150 nr 2 (1887)

Fragment Dzienniczka św. Faustyny Kowalskiej

• Johann Sebastian Bach – Schafe könne sicher weiden z kantaty BWV 208 (1713) (arr. Frank W. Asper)

Fragment Dzienniczka św. Faustyny Kowalskiej

• Johann Sebastian Bach – Ich ruf zu dir, Herr Jesu Christ BWV 639 (1707/17)

• Maria Theresia von Paradis (1759–1824) – Siciliana

Fragment Dzienniczka św. Faustyny Kowalskiej

• Georg Fridrich Händel (1685–1759) – Alleluja z oratorium Mesjasz HWV 56 (1741) (arr. St. Maryjewski)