Międzynarodowy Festiwal Chórów

scholares1W dniach 16-20 września 2015 r. w Poniatowej i w Lublinie będą miały miejsce koncerty w ramach Międzynarodowego Festiwalu Chórów „Szczygiełki i Świat”.

Festiwal połączony jest z jubileuszem 40 lat pracy artystycznej Danuty i Witolda Danielewiczów, twórców poniatowskiego chóru dziecięcego Szczygiełki oraz zespołu młodzieżowego muzyki dawnej z Poniatowej Scholares Minores pro Musica Antiqua, śpiewającego utwory średniowieczne, renesansowe i barokowe w kostiumach z epoki, wykonujące tańce historyczne oraz grającego na dawnych instrumentach.

KONCERTY W LUBLINIE

16 września, godz. 19:00
Kościół Rektoralny pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6)

KONCERT MUZYKI MEKSYKAŃSKIEJ
Wykonawcy: Gerardo Molina (Meksyk) – fortepian, Coro Normalista de Puebla (Meksyk) pod dyrekcją Jorge Altieri Hernandez
W programie: utwory Manuel Mazią Ponoe oraz pieśni meksykańskie

18 września, godz. 19:00
Archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w LUBLINIE, ul. Królewska 10

UROCZYSTA MSZA DZIĘKCZYNNA oraz KONCERT ?IN TE DOMINE SPERAVI”
W programie: Missa brevis jubilata Danuta et Vitokio ad maiorem Dei Gloriam na chór i orkiestrę kameralną Elżbiety Rakowskiej (prawykonanie), kompozycja polichóralna In Te Domine Speravi Joanny Garbacz (prawykonanie), utwory S. S. Szarzyńsldego (XVII w.), R. Padlewskieyo, F. Biebla i inne.

chory-01

UCZESTNICY FESTIWALU

Świat:

Kinderchor Halle/Saale (Niemcy) – dyr. Manfred Wipler i Sabina Bauer
Kehrwieder Kinderchor z Söhlde (Niemcy) – dyr. Hans-Dieter Lubrich
Coro Normalista de Puebla (Meksyk) – dyr. Jorge Altieri Hemandez

Poniatowa, Polska:

Szczygiełki, Szczygiełki Grandi, Szczygiełki Fenix
– dyr. Joanna Garbacz, Teresa Krasowska, Anna Karwat i Witold Danielewicz
Średnie Szczygiełki – dyr. Danuta Danielewicz
Małe Szczygiełki, Szpaczki, Papa Chorda, O Sole Mio – dyr. Grażyna Papierz
II Cardellino – dyr. Joanna Szafran-Bialy Czarne Bociany, dyr. Małgorzata Kacprzak-Kamińska