„Melodia Nadziei. Rodzina Ulmów” – koncerty 7.11.2023

Sanktuarium Świętej Rodziny wraz z Centrum Jana Pawła II w Lublinie zapraszają na koncert patriotyczno-edukacyjny zatytułowany „Melodia Nadziei. Rodzina Ulmów”, Który odbędzie się 7 listopada 2023 r. (wtorek) o godz. 19.00 w kościele pw. Świętej Rodziny przy ul. Jana Pawła II 11 w Lublinie.

10 września 2023 roku odbyła się uroczysta beatyfikacja Rodziny Ulmów. To pierwszy raz w historii Kościoła, gdy do godności błogosławionych została wyniesiona cała rodzina. To właśnie tej niezwykłej rodzinie i wszystkim Sprawiedliwym wśród Narodów Świata dedykowany jest koncert patriotyczno-edukacyjny „Melodia Nadziei. Rodzina Ulmów”.

Wykonawcy: Alicja Węgorzewska, Maciej Miecznikowski, Robert Grudzień, Izabela Kunowska.

Koncert będzie zakończeniem projektu edukacyjno-patriotycznego realizowanego w dniach 30 października – 7 listopada 2023 r. na halach sportowych szkół Lubelszczyzny. To nie tylko lekcja historii dla młodego pokolenia ale także muzyczna wyprawa w przeszłość i okazja do wspomnień dla starszego pokolenia. Koncerty odbywają się w placówkach edukacyjnych i są okazją do spotkań oraz integracji pokoleń.

W wydarzeniach obok znanych artystów wystąpią również soliści i zespoły z województwa lubelskiego m.in. Lubelskie Słowiki, Zespół Jarzębina, Zespół SP nr 28 w Lublinie czy Klub Seniora działający przy Domu Pomocy Społecznej dla kombatantów w Biłgoraju.

Terminarz:

30.10 – godz.10.00 – Frampol, Samorządowy Zespół Szkolny we Frampolu
30.10 – godz.12.00 – Biłgoraj, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju
31.10 – godz.10.00 – Świdnik, 1LO im. Władysława Broniewskiego w Świdniku
31.10 – godz.12.00 – Piaski, Zespół Szkół w Piaskach
7.11 – godz.10.00 – Zamość, Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu
7.11 – godz.13.00 – Radecznica, Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Antoniego z Padwy w Radecznicy
7.11 – godz.19.00 – Lublin, Sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie

Wstęp na koncerty jest wolny.

Organizatorzy: ks. Tadeusz Pajurek – prezes Centrum Jana Pawła II, Alicja Węgorzewska, Robert Grudzień – koordynator, kierownictwo artystyczne.