Mazowsze dla Hospicjum św. Anny w Lubartowie 7.01.2018

W niedzielę 7 stycznia 2018 r. w Bazylice św. Anny w Lubartowie wystąpi Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego z koncertem charytatywnym na rzecz Hospicjum św. Anny w Lubartowie. Koncert rozpocznie się o godz. 16.00.

Hospicjum św. Anny w Lubartowie to szczególne miejsce na mapie miasta. Powstało i wciąż powstaje dzięki trosce ludzi, którzy z wielką pokorą i szacunkiem na co dzień stają przed tajemnicą cierpienia. Powstało jednak przede wszystkim w trosce o ludzi, którzy cierpienia doświadczają i wraz z nim przekraczają próg nadziei.

Budowę hospicjum stacjonarnego, które stało się pierwszą tego typu placówką w powiecie lubartowskim, zainicjował w obliczu śmiertelnej choroby – śp. ksiądz prałat Andrzej Tokarzewski – proboszcz parafii pw. św. Anny w Lubartowie i dziekan dekanatu lubartowskiego. W dniu 26 lipca 2007 r. abp Józef Życiński poświęcił budynek nadając mu imię ks. Prałata Andrzeja Tokarzewskiego, a od 5 listopada 2007 r. Hospicjum rozpoczęło swoją działalność jako Społeczny Zakład Opieki Hospicyjnej im. ks. Prałata Andrzeja Tokarzewskiego.

Lubartowskie Hospicjum św. Anny jest jednym z nielicznych w Polsce stacjonarnych hospicjów, których inwestorem w pełni była parafia rzymskokatolicka.

• Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „MAZOWSZE”

Print Friendly, PDF & Email