Magiczny Lublin Jagiellonów – Kościół Pobrygidkowski – 28.05.2019

Kościół Rektoralny pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie zaprasza we wtorek 28 maja 2019 r. na koncert: Magiczny Lublin Jagiellonów, który organizowany jest w ramach cyklu: Wieczory muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim.

Koncert odbędzie się 28 maja 2019 r. (wtorek) o godz. 18.45 w kościele rektoralny pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie przy ul. Gabriela Narutowicza 6.

WYKONAWCY:

Zespół instrumentoalno-wokalny La Folia

W PROGRAMIE:

• Jeszcze Marcinie – z tabulatury Jana z Lublina
  • Hajducki z tabulatury Jana z Lublina
  • Kleszczmy rękoma – Mikołaj Gomółka
  • Szewczyk idzie po ulicy z tabulatury Jana z Lublina
  • Nieście chwałę mocarze – Mikołaj Gomółka
  • Polnisher Tanz – ze zbioru Haussmana (1608)
  • Dobry taniec polski – Christian Loeffelhol z tabulatury organowej (1585)
  • Come again – John Dowland
  • 4 Tańce Polskie – Valentin Hausmann

Zespół „La Folia” jest kameralnym zespołem instrumentalno-wokalnym działającym od wielu lat przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Lublinie. Tworzą go młodzi adepci muzyki klasycznej, uczniowie i absolwenci lubelskich szkół muzycznych; kierownikiem artystycznym i dyrygentem zespołu jest Piotr Gawryjołek. Zespół wykonuje i popularyzuje muzykę świecką i religijną  dawnych epok: średniowiecza, renesansu i baroku, a także dawne i współczesne kolędy (wykonywane w okresie świąt  Bożego Narodzenia). W celu jak najdokładniejszego przekazania ducha tamtych czasów, zespół gra na replikach instrumentów dawnych, takich jak gitara barokowa, fidel, skrzypce barokowe, wiolonczela, flety proste. W repertuarze „La Folii” słuchacze znaleźć mogą utwory Mikołaja Gomółki oraz tańce z tabulatury Jana z Lublina, zachodnioeuropejskie tańce dworskie, arie włoskie, pieśni, hymny, antyfony i motety autorstwa światowej sławy  kompozytorów, m.in. Dowlanda, Vivaldiego, Bacha, Haendla, Pergolesiego i in. Zespół współpracuje z Zespołem Tańca Dawnego „Belriguardo”.

PARTNERZY KONCERTU:

• Firma Handlowo-Usługowa HANDBUD Włodawa
  • Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A.
  • Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Lublinie
  • Wschodni Bank Spółdzielczy w Chełmie