Lubelski Orszak Świętego Mikołaja – wyrusza 3.12.2016

Już po raz trzeci Lubelski Orszak Świętego Mikołaja wyruszy 3 grudnia 2016 roku z Placu Katedralnego przy ul. Królewskiej. Zostanie on poprowadzony przez Świętego Biskupa Mikołaja, w ten sposób organizatorzy chcą przypomnieć kim był pierwszy Mikołaj i dlaczego został świętym. Lublinianie przejdą przez ulice: Lubartowską, Czwartek i Szkolną. Celem jest wzgórze Czwartek i tamtejszy kościół parafialny Świętego Mikołaja.

Każdy z uczestników Orszaku otrzyma prezent, a dodatkowo podczas wydarzenia przygotowane są atrakcje. Wśród nich: kiermasz świętego Mikołaja, rozdawanie paczek w szpitalach na oddziałach dziecięcych, quiz ze świętym Mikołajem, charytatywna loteria fantowa na Fundusz Świętego Mikołaja, koncerty i występy artystyczne, zwiedzanie krypt kościoła na Czwartku.

ORSZAK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
3 grudnia 2016 r. (sobota)

Plac Katedralny:

12.00 – Rozpoczęcie, Spotkanie ze Świętym Mikołajem
13.00 – Wymarsz do kościoła p.w. Świętego Mikołaja
(mitra dla każdego, poznaj Świętego Mikołaja)

Kościół Świętego Mikołaja na Czwartku:

13.45 – Kiermasz Świętego Mikołaja
15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwo Relikwiami Świętego Mikołaja
18.00 – Msza Święta
19.00 – Wieczorna modlitwa o dobre wychowanie dzieci i młodzieży

ODPUST ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
4-6 grudnia 2016 r.

4 grudnia 2016 r. (Lublin)

Warsztaty rodzinne organizowane przez: Lubartowską 77, Restaurację Plackarnię, Restaurację Giuseppe.

5 grudnia 2016 r. (Filharmonia Lubelska)

Wystawa fotograficzna Kościół Św Mikołaja wczoraj i dziś oraz prac konkursu plastycznego
18.00 – Ogłoszenie wyników konkursu Św. Mikołaj – ikona miłosierdzia w oczach dzieci i młodzieży
18.00 – Charytatywny Koncert Symfoniczny ?Misatango? z kwestą na odnowę ?Najstarszej Chrzcielnicy Lublina na Czwartku, Święty Mikołaj mieszkańcom miasta Lublin. Organizator: Miasto Lublin, Filharmonia Lubelska, parafia pw. św. Mikołaja.

6 grudnia 2016 r. (Kościół pw. św. Mikołaja na Czwartku)

6.30, 8.30, 16.00 – Msza Święta z błogosławieństwem relikwiami Świętego Mikołaja
18.00 – Msza Święta na zakończenie odpustu pod przewodnictwem Ks. Biskupa Artura Mizińskiego

Szczegółowe informacje: www.parafiamikolaj.pl