Lubelski Euromajdan Kulturalny „LEK”

EuromajdanW nawiązaniu do wydarzeń, jakie obecnie mają miejsce na Ukrainie, jest planowana w Lublinie akcja solidarności z protestującymi na Majdanie w Kijowie. W jej ramach będzie zorganizowana scena, na której wystąpią różne osoby z przesłaniem do mieszkańców Lublina oraz zaprezentują się zespoły muzyczne. Planowany jest również happening, deklamacja wierszy, a także będzie możliwość włączenia się w pomoc dla manifestantów w Kijowie w ramach wolontariatu. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 26 stycznia 2014 r., na placu przed Centrum Kultury w Lublinie, przy ul. Peowiaków 12. Jednym z organizatorów wydarzenia jest Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza.

fot.: Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza

Informacje: www.fkdp.pl i ks. dr Stefan Batruch, proboszcz parafii greckokatolickiej w Lublinie.

ks. W. Rebeta