Lubelski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej 25.04.2019

W czwartek, 25 kwietnia 2019 r., będziemy obchodzić w Lublinie Dzień Solidarności Międzypokoleniowej. Jego główną ideą jest akcentowanie więzi łączących pokolenia oraz promowanie Lublina jako miejsca przyjaznego wszystkim grupom wiekowym. Co roku wydarzenie to skupia zarówno najmłodszych jak i najstarszych mieszkańców miasta, którzy tworzą wspólnie Korowód oraz Most Pokoleniowy.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 w Archikatedrze Lubelskiej Mszą świętą w intencji wszystkich pokoleń mieszkańców naszego miasta. Mszy będzie przewodniczył Abp Stanisław Budzik Metropolita Lubelski.

Po Mszy św. (ok. 12.15) stworzony zostanie Korowód Międzypokoleniowy, który wyruszy z placu Katedralnego na plac Litewski, gdzie znajduje się obelisk upamiętniający zawarcie unii pomiędzy Litwą a Koroną. 450. rocznicę tego ważnego wydarzenia obchodzimy właśnie w tym roku i pamięć o nim znajdzie swoje odzwierciedlenie również w programie Dnia Solidarności Międzypokoleniowej.

Występy artystyczne na placu Litewskim rozpoczną się o godz. 12.30.

W programie:

  1. Most Pokoleń – hymn KOROWODU – Chór Kasjopea SP 6 oraz soliści: Dariusz Tokarzewski, Andrzej Pawka, Dawid Kowalski, Karolina Martyna, Agnieszka Bielecka
  2. Pieśń „Unia Litwy i Korony” – Kasjopea SP 6;
  3. Pieśń „Wileńszczyzny drogi kraj” ;
  4. Piosenka „Lubelski Koziołek”
  5. Piosenka „Mechaniczna lalka”  z repertuaru Violetty Villas
  6. Lubelskie Czaderki – dwa tańce
  7. Odśpiewanie „Mostu Pokoleń” – hymnu KOROWODU

O godz. 13.00 na placu Litewskim uczestnicy Korowodu utworzą „Most Pokoleń”

źródło/więcej/foto: www.lublin.eu

Print Friendly, PDF & Email