Kurs Alpha w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Lublinie 23.09.2019

Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbe w Lublinie zaprasza na Kolację ALPHA, inicjującą pierwszą w tutejszej parafii edycję Kursu ALPHA.

Kurs Alpha jest dla każdego, kto szuka odpowiedzi na ważne pytania, ale też i dla tego, kto poszukuje przyja­źni, spotkań w grupie lub choćby chce spędzić ciekawie czas. W kursie może uczestniczyć każdy, zarówno osoby starsze, jak i młodsze, wierzące, ale też ci, którzy wątpią. Spotkania są przeznaczone zwłaszcza dla tych, którzy nie wierzą, że w ich życiu może coś się zmienić.

Kurs ALPHA rozpocznie się w poniedziałek 23 września 2019 r. o godz. 18.00 uroczystą kolacją w Domu Jana Pawła II, podczas której zostanie przedstawiona idea kursu.

Można przyjść na jedno spotkanie i zobaczyć jak to wygląda, a jeśli się nie spodoba nie wrócić już więcej bez tłumaczenia się. Dlaczego więc nie spróbować? Można też będzie zdecydować się na udział w całym kursie, który obejmuje 10 spotkań.

W programie: wspólna uroczysta kolacja, krótki wykład i na koniec rozmowa, podczas której można wymienić się spostrzeżeniami, dotyczącymi wykładu, ale nie tylko. Można też zadać pytanie, które nas nurtuje, a którego być może nigdy nie wypowiedzielimy wobec innych.

Chcemy zadbać o to, aby wszyscy czuli się swobodnie, mogli wyrażać swoje zdanie lub opinie i nie być ocenianymi. Można też nie mówić nic, jeli nie mamy ochoty lub śmiałości. Wszystkie punkty programu kursu mają służyć zgłębianiu podstaw wiary chrzecijańskiej w sposób, w jaki być może nigdy jeszcze nie poznawałeś tematów wiary w przyjaznym, szczerym i nieformalnym otoczeniu, przy kawie i herbacie.

Udział w kolacji ALPHA i kolejnych spotkaniach jest bezpłatny. Ze względów organizacyjnych prosimy jednak o zgłoszenie chęci uczestnictwa albo poprzez zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej, albo poprzez przesłanie SMS lub zgłoszenie telefoniczne na numer podany na stronie parafii.

Zgłoszenia: Rafał, tel. 604593377

Więcej informacji o ALPHA:

Print Friendly, PDF & Email