Krasnystaw, Chełm, Nałęczów i Lublin – weekend pełen biegania

Ikona PKO i BC-001W najbliższą sobotę i niedzielę (19-20 września 2015r.) będą miały miejsce bardzo ważne wydarzenia dla podopiecznych Funduszu Caritas Dzieciom. W tych dniach zawodnicy i sponsorzy Biegu Caritas przełożą swój wysiłek na konkretną pomoc ? ciepłe posiłki, wyprawki szkolne, stypendia, wypoczynek, dofinansowanie operacji i rehabilitacji dla potrzebujących dzieci w archidiecezji lubelskiej. Dzięki nim zebrane zostaną niezbędne środki finansowe na ten cel!

W 2014 roku na dożywianie dzieci Caritas Archidiecezji Lubelskiej przekazała 62 902,36 zł, a dokładniej 38 164 ciepłych posiłków. Jednak wciąż skala problemu przewyższa nasze możliwości. Dlatego w trosce o los dzieci zachęcam do udziału w sztafecie PKO Bieg Charytatywny i Biegach Caritas. Jedno okrążenie to jeden posiłek, który dla naszych podopiecznych ma ogromnie znaczenie!

Najbliższy weekend to jedyna taka okazja w roku, aby w zdrowy i ciekawy sposób pomagać dzieciom. Zachęcamy do udziału w zawodach jako biegacz, sponsor lub kibic – każdy wysiłek ma ogromne znaczenie dla podopiecznych Funduszu Caritas Dzieciom i pamiętajmy, że wciąż można się zgłaszać do Biegu Caritas za pomocą strony www.biegcaritas.pl.

 

CHEŁM

Bieganie rozpoczniemy w Chełmie, gdzie w sobotę ok. godziny 9:00 w parafii pw. Rozesłania Św. Apostołów Mszą Świętą rozpocznie się prawdziwy festyn charytatywności. Przewidziane są dwa rodzaje zawodów: bieg i rajd rowerowy na 2,5km, ich start planowany jest ok. 10:15. Wszystko wskazuje na to, że będzie to wydarzenie o wyjątkowej skali. Już teraz zgłoszonych jest 141 zawodników, których wspiera 215 sponsorów. Trasa Biegu będzie wiodła ulicami: start parafia Rozesłania św. Apostołów – następnie ul. Lubelska, Plac Łuczkowskiego, Lubelska, Hrubieszowska, skrzyżowanie ulic Żwirki i Wigury – Hrubieszowskiej oraz Alei I Armii WP, następnie Hrubieszowska, Pocztowa, Reformacka, Podwalna i Lubelska do parafii Rozesłania św. Apostołów. Po zawodach rozpocznie się wspólna agapa, wśród atrakcji m.in. kiermasze, dmuchane skakańce dla dzieci, pokaz zumby i wiele, wiele innych atrakcji, na które już dziś zapraszamy.

 

NAŁĘCZÓW

Równolegle wystartuje Nałęczów. Razem z Lokalną Grupą Działania Zielony Krąg, która w tym dniu organizuje kiermasz produktów lokalnych, zapewnimy wiele atrakcji, a jedną z głównych będzie Bieg Caritas. Od godziny 10:00 przy Nałęczowskim Ośrodku Kultury będzie już czynne Biuro Zawodów, gdzie będzie można zarejestrować jako zawodnik lub sponsor biegu. Około godziny 11:00 rozpocznie się wspólna rozgrzewka. Zaraz po niej przy Kamieniu Papieskim ok. 11:30 wystartuje Bieg, którego trasa będzie wiodła po Parku Nałęczowskim. Co ważne to nie będzie koniec atrakcji. Po zawodach dla wszystkich biegaczy będą czekały napoje energetyczne i batony ufundowane przez Nałęczowską Spółkę Handlową, a wspólne świętowanie uwieczni koncert trójki zawodników Biegu Caritas, którzy mimo zmęczenia wykonają dla nas największe współczesne przeboje.

 

KRASNYSTAW

Zaraz po Nałęczowie i Chełmie, na trasę wyruszy Krasnystaw. O godzinie 14:00 na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie odprawiona Msza Święta. Po jej zakończeniu wystartują biegacze, którzy ulicą Sobieską, Tokarzewską, Graniczną i ul. Piłsudskiego pokonają 2,5 km dla podopiecznych Funduszu Caritas Dzieciom. To szczególnie ważne wydarzenie dla Krasnegostawu, to właśnie część z pozyskanych w ten sposób środków finansowych będzie przeznaczona na wyposażenie pomieszczeń Centrum Charytatywnego w Krasnymstawie, które będą służyły dzieciom.

mapa Lublin - wwwLUBLIN

Na koniec finał tegorocznych Biegów Caritas w Lublinie organizowany wspólnie z Fundacją Rozwoju Sportu. Na Placu Zamkowym o godzinie 11:00 wystartują zawodnicy Pierwszej Dychy do Maratonu, którzy również mogą pobiec ten dystans w ramach naszego biegu sponsorowanego. O 13:00 wystartują zawodnicy biegu o dystansie 2,5km, którego trasa będzie wiodła ulicami Starego Miasta, a jej start i meta będzie zlokalizowana przy Zamku Lubelskim. Ok. 13:15 swoje zmagania na dystansie 10 km rozpoczną rowerzyści.
To nie wszystko.

W sobotę o 9:50 w Lublinie na Stadionie Miejskim przy Alejach Zygmuntowskich wystartuje kolejny bieg, w którym jedno okrążenie to ciepły posiłek dla dzieci ? PKO Bieg Charytatywny. To Bieg, w którym aktywność zawodników zostanie zamieniona na złotówki, a uzyskana w ten sposób kwota przekazana będzie przez Fundację PKO Bank Polski na dożywianie dzieci z ubogich rodzin w 12 województwach, w tym lubelskim za pośrednictwem naszej Caritas. W biegu biorą udział drużyny, składające się z 5 zawodników na czele z kapitanem. Każdy z Zawodników sztafety musi pokonać, co najmniej jedno okrążenie w trakcie godzinnego biegu. Do zawodów zgłosiło się już 60 drużyn, w tym 2 złożone z naszych wolontariuszy.

Print Friendly, PDF & Email