Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata – 28.09.2022

Co roku 28 września, o godz.15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika  św. Faustyny, skrzyżowania ulic, place miast, miasteczek i wsi zamienią się w miejsca modlitwy, by z koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego.

Zapraszamy do modlitwy wszystkich, by stanąć na ulicy, przed swoim domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem i połączyć się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego… Zapraszamy do wspólnej modlitwy o miłosierdzie dla świata całego na ulicach Lublina i wszystkich miejscowości naszej archidiecezji.

Dla świata nic nie znaczący kwadrans, dla Boga wielkie wołanie grzeszników.

Przynieś Obraz Jezusa

Od 2 IV 2021 r. – w rocznicę śmierci św. papieża Jana Pawła II drogą internetową rozpoczął pielgrzymkę obraz Jezusa Miłosiernego. Obraz ten weźmy ze sobą na ulicę, by przypominał, jak ważny jest dla świata całego i że tylko w miłosierdziu Bożym człowiek znajdzie oparcie, pocieszenie i zbawienie. Po modlitwie kapłani poświęcą obrazy, by stały się codziennym przedmiotem kultu w każdym katolickim domu.

Intencje szczegółowe modlitwy w 2022 roku:

1 – Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: „Kapłanom, którzy głosić będąi wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa i poruszę serca, do których przemawiać będą.”  (Dz. 1521)
2 – Za oddalenie pandemii koronawirusa i przestrzeganie przez wszystkich rządzących należnych praw i wolności obywatelskich.
3 – Za rządzących, aby sprawowanie władzy traktowali jako służbę na rzecz wspólnego dobra nas wszystkich.
4 – O pokój na Ukrainie i na całym świecie.
5 – O  powrót  uchodźców  do  ich  ojczystych krajów i  pomoc w odbudowie ich domów.
6 – Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

Zgłoś miejsce modlitwy

Zespół Iskra jako koordynator tej modlitwy na całym świecie prosi o potwierdzenie uczestnictwa w tej inicjatywie – http://iskra.iezuici.pl/koronka-2022-2/

Ważne!
Organizatorzy w  danym  mieście  powinni  wcześniej  powiadomić  odpowiednie  organy  publiczne o planowanej  akcji.

Więcej informacji oraz plakaty: http://iskra.jezuici.pl

Print Friendly, PDF & Email