Konkurs literacki „O Słowo i Chleb” – Troskliwy Obrońca Kościoła

Parafia pw. św. Józefa Robotnika w Kraśniku ogłasza ogólnopolski konkurs literacki „O Słowo i Chleb” – Troskliwy Obrońca Kościoła. Inspiracją konkursu jest Rok św. Józefa ogłoszony przez papieża Franciszka 8 grudnia 2020 roku dla upamiętnienia 150 rocznicy ogłoszenia tego świętego patronem Kościoła powszechnego.

Celem konkursu jest ponowne odkrywanie roli św. Józefa i kształtowanie postaw na jego wzór, wzmacnianie naszego życia duchowego, rodzinnego i wiary.

Święty Józef pragnie każdemu z nas uświadomić, jak wiele od niego zależy. A słowo i chleb, których potrzebujemy, zawsze są nam niezbędne do codziennej egzystencji. Pokorny Cieśla z Nazaretu żyjący w cieniu Maryi i Jezusa, wychodzi do nas z ufnością i opatrznościowo, gdyż jest Troskliwym Obrońcą Chrystusa i Kościoła.

Organizatorzy oczekują na teksty wcześniej nienagradzane, niepublikowane. Utwory należy oznaczyć godłem. W przesyłce powinny się znaleźć się dane osobowe: imię i nazwisko, wiek autora, dokładny adres, telefon kontaktowy bądź e-mail.

Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: dzieci do lat 15, młodzież do lat 21 oraz dorośli.

Utwory należy przysyłać w 4 egzemplarzach do dnia 20 listopada 2021 roku na adres:

Parafia rzymskokatolicka św. Józefa Robotnika
ul. Krasińskiego 13
23-210 Kraśnik
z dopiskiem „Konkurs”.

Nagrodzone prace będą prezentowane w prasie oraz w okolicznościowej antologii. Laureaci będą poinformowani o podsumowaniu i wręczeniu nagród.

Więcej informacji pod numerem telefonu 600 710 250 i na stronie internetowej www.jozef-krasnik.pl.

Patronat medialny: Nasz Dziennik, Niedziela.

Print Friendly, PDF & Email