Konferencja prasowa w sprawie zwołania Synodu Archidiecezji Lubelskiej 3.04.2019

W środę, 3 kwietnia 2019 r., o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Kurii Metropolitalnej w Lublinie odbędzie się konferencja prasowa w sprawie zwołania III Synodu Archidiecezji Lubelskiej z udziałem abp. Stanisława Budzika.

[Duch Święty] Wzywa nas, abyśmy wyruszyli w drogę i stali się głosicielami Ewangelii […] Chcemy w tę drogę wyruszyć wspólnie, już nie jako poszczególne parafie, ale jako cała Archidiecezja, jako Kościół lokalny, żyjący Ewangelią na naszej ziemi, nad Wisłą i Bugiem, nad Bystrzycą i Wieprzem. Wspólna droga nazywa się w oryginalnym języku Ewangelii, czyli po grecku, syn-hodos. Stąd wzięła się nazwa synodu, czyli zgromadzenia Ludu Bożego: biskupów, kapłanów i wiernych, celem słuchania tego, co mówi Boży Duch do Kościoła i szukania odpowiedzi na trudne wyzwania współczesności.

List pasterski Metropolity Lubelskiego zapowiadający III Synod Archidiecezji Lubelskiej „Wspólna Droga”