Koncert Papieski: Szukam Twoich śladów – kościół pobrygidkowski – 15.10.2023

Kościół Rekroralny pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6), w ramach cyklu Wieczory muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim, zaprasza, w niedzielę 15 października 2023 r. o godz. 18.45, na Koncert Papieski: Szukam Twoich śladów .

Wykonawcy:

Piotr Selim – fortepian, śpiew
Hanna Lewandowska – narracje
Elżbieta Niczyporuk  – dyrygent
Chór Akademos High School

SZUKAM TWOICH ŚLADÓW – to program złożony z pieśni skomponowanych przez Piotra Selima do słów Karola Wojtyły-Papieża Polaka. W programie znajdą się również utwory Piotra Selima do słów Brata Alberta Chmielowskiego, Księdza. Jana Twardowskiego, a także współpracującej z kompozytorem od wielu lat – Hanny Lewandowskiej, w tym pieśń tytułowa Szukam Twoich śladów nawiązująca do nauczania Jana Pawła II.

Co w nas zostało z nauczania św. Jana Pawła II, Wielkiego Polaka, niezwykłej osobowości, która zawładnęła i zjednoczyła miliony serc ludzkich na całym świecie i w naszej Ojczyźnie. Naszej chluby i niepodważalnego autorytetu. Człowieka, który w sposób oczywisty przyczynił się do tego, że po wielu latach upadły mury, a my poznaliśmy smak prawdziwej wolności. Co w nas pozostało z przesłania pozostawionego w strofach Poety – Karola Wojtyły. Artysty niebanalnego, wyczulonego na sprawy ważne, poruszającego w swojej twórczości najgłębsze pokłady wzruszeń. Budzącego emocje, wrażliwość na takie wartości jak prawda, miłość, przyjaźń, dar odpowiedzialności i poświęcenie dla drugiego człowieka.

Utwory, które znajdą się w programie tego koncertu z pewnością będą naszą odpowiedzią na wezwania wynikające z przesłania pozostawionego przez Jana Pawła II jako dorobek długiego i owocnego pontyfikatu.

PROGRAM KONCERTU:

1. Gdy zechcesz
2. Spojrzenia

Pogoda myśli

3. Bo jesteś samą ciszą
4. W mroku jest tyle światła
5. Uwielbiam Cię

A na rzekach już pęka lód

6. Daj się kształtować miłości
7. Szukam Twoich śladów
8. Ja człowiek ufam Tobie

Słowem pośród traw

9. Powiedzcie to dalej
10. Jestem tu jestem z tobą
11. ABC
12. Odlatują ptaki ze swych gniazd

W zasadzie

13. Okruszek
14. Kochaj dalej

Słowa: Hanna Lewandowska, Karol Wojtyła (3,4,5), Jan Paweł II, Albert Chmielowski (6), ks. Jan Twardowski (9)
Muzyka: Piotr Selim

WSTĘP WOLNY

więcej: https://pobrygidkowski.pl/

Print Friendly, PDF & Email