Koncert: Magiczny Lublin Jagiellonów – w kościele pobrygidkowskim – 15.09.2024

Kościół Rekroralny pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6), w ramach cyklu Wieczory muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim, zaprasza w niedzielę 15 września 2024 r. o godz. 18.45 na Magiczny Lublin Jagiellonów.

Wykonawcy:
Zespół Muzyki Dawnej
CAPELLA ALL’ANTICO
Zamojskiego Domu Kultury

W programie:
Utwory z czasów panowania Dynastii Jagiellonów: muzyka średniowiecza i renesansu, instrumentalna, wokalna i wokalno – instrumentalna ze zbiorów polskich i zagranicznych.

Zespół Muzyki Dawnej CAPELLA ALL’ANTICO jest młodzieżowym zespołem instrumentalnym, wykonującym utwory kompozytorów europejskich epoki średniowiecza i renesansu. „Capella all’Antico” działa od 1983 r. przy Zamojskim Domu Kultury. Repertuar zespołu jest bardzo obszerny. Począwszy od średniowiecznych Cantigas de Santa Maria, przez muzykę włoskiego Trecento i francuskiej Ars Nova, skomplikowane rytmicznie utwory Ars Subtilior, po renesansowe tańce i kancjonały.

Kompozycje te wykonywane są na kopiach instrumentów historycznych. Większość używanych przez zespół instrumentów strunowych: fidele, rebeki, gitern, wykonał jego założyciel i długoletni kierownik artystyczny Krzysztof Obst. Obecnie kierownikiem artystycznym zespołu jest Anna Cichoń – Hereta. Z zespołem także współpracuje w zakresie konsultacji historyczno-merytorycznej Agnieszka Obst – Chwała.

więcej: https://pobrygidkowski.pl/