Koncert Chóru Canticum Jubilaeum z Limanowej 30.08-01.09.2019

Pod patronatem metropolity lubelskiego abp. Stanisława Budzika w Nałęczowie, Lublinie i Wąwolnicy odbędą się koncerty Chóru Mieszanego CANTICUM IUBILAEUM, działającego przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.

30 sierpnia (piątek) – Nałęczów

16.00 – kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Nałęczowie
Koncert Błogosław Matko polską ziemię

31 sierpnia (sobota) – Lublin

19.45 – Archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Lublinie
Koncert In virtute Crucis – dedykowany abp Stanisławowi Budzikowi

1 września (niedziela) – Wąwolnica

12.00 – Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy
Centralna uroczystość odpustowa

Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej działa od 2 stycznia 1998 roku pod dyrekcją organisty Marka Michalika. Członkami chóru są wyłącznie muzycy amatorzy – uczniowie szkół średnich, studenci, osoby pracujące zawodowo i będące już na emeryturze.  Głównym celem i zadaniem chóru jest dbanie o piękno oprawy liturgii mszy święte, ale także zespół bierze udział w licznych występach i koncertach w kraju i za granicą. W swoim dorobku posiada cztery nagrane płyty oraz wiele koncertów.

Z Chórem CANTICUM IUBILAEUM wystąpią:

Marek Michalik – dyrygent
Jolanta Pawlikowska (Kowalska) – sopran
Marcin Wasilewski – Kruk – baryton
Jakub Garbacz – organy

W programie utwory:

G.F. Handla, W.A. Mozarta, St. Moniuszki, S. Rachmaninowa, J. Świdra, K. Pasionka. H.J. Botora, Ł. Farcinkiewicza i innych.

www.canticum.limanowa.pl
www.facebook.com/chorlimanowa