Komunikat Kurii Metropolitalnej ws. wizyty duszpasterskiej A.D. 2021/2022

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, mając na względzie bezpieczeństwo zarówno wiernych, jak i duszpasterzy, po konsultacji przeprowadzanej podczas Konferencji Księży Dziekanów, informujemy, iż wierni mogą otrzymać błogosławieństwo związane tradycyjnie z kolędą w dwóch formach:

1. podczas Eucharystii w dni powszednie: księża proboszczowie mogą zaprosić mieszkańców w mniejszych grupach do kościoła i udzielić im oraz ich bliskim błogosławieństwa kolędowego.

2. podczas wizyty w domu parafian w tradycyjnej formie: jeśli taką decyzję podejmie proboszcz, na zaproszenie wiernych i z zachowaniem wszystkich zasad sanitarnych.

Duszpasterzy zachęcamy do modlitwy w intencji wiernych i umożliwienie im przystępowania do Sakramentu Pokuty w okresie przedświątecznym. Do wiernych apelujemy, aby chętnie – z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – gromadzili się na Eucharystii.