KOLĘDY. Tradycja. Przeszłość, Teraźniejszość, Przyszłość – koncert 26.12.2022

Centrum Jana Pawła II w Lublinie, Fundacji StartSmart i Fundacja Mikołaja z Radomia zapraszają na koncert: „KOLĘDY. Tradycja. Przeszłość, Teraźniejszość, Przyszłość” – Integracja międzypokoleniowa. Koncert dla rodziny, który dobędzie się 26 grudnia 2022 r. o godz. 19.00 w Sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie (ul. Jana Pawła II 11).

Wystąpią: Alicja Węgorzewska, Maciej Miecznikowski, Robert Grudzień, Anna Drela

Widzom i jednocześnie uczestnikom tego wydarzenia artystycznego na początku koncertu przedstawimy kolędowanie w Polsce na przestrzeni dziejów, tradycje regionów i historie powstania wybranych kolęd. Zaproszeni goście opowiedzą o tradycjach kolędowania w swoich domach- zarówno tych tradycyjnych jak i nowoczesnych.

Druga część koncertu to będzie wspólne kolędowanie, występ dzieci, seniorów i artystów.

Podczas koncertu zostaną wykonane zarówno te najbardziej polskie kolędy- „Bóg się rodzi”, „Mizerna cicha”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” jak i mniej znane, ale powstałe w trudnych dla Polski czasach- np. „Tam gdzie srebrna gwiazdka płonie”- śpiewana przez polskie dzieci w obozach koncentracyjnych.

Na wydarzeniu dostępne będą słowa śpiewanych kolęd w postaci drukowanych śpiewników oraz będzie możliwość śledzenia tych słów na telebimie.

Po koncercie odbędzie się spotkanie z artystami.

Wstęp na koncerty jest wolny.

Print Friendly, PDF & Email