Kolędy świata – dla rodzin na Bliskim Wschodzie – koncert TVP2 – 10.01.2021

Caritas Polska gorąco zaprasza do obejrzenia koncertu charytatywnego „Kolędy świata” w najbliższą niedzielę, 10 stycznia 2021 r. o 12.55 na antenie TVP2.

Koncert jest podziękowaniem dla polskich darczyńców, którzy przekazali blisko 10 tysiącom rodzin na Bliskim Wschodzie już ponad 58 mln zł. Dzięki tym środkom potrzebujące wsparcia rodziny z Syrii, Strefy Gazy, a od tego roku także z Libanu i irackiego Kurdystanu, mogą sfinansować m.in. zakup żywności i leków. Podczas koncertu prowadzona będzie zbiórka SMS-owa, wpływy z niej zasilą program Rodzina Rodzinie.

Niezwykły koncert wyemitowała w święto Trzech Króli TVP. Obok kolęd z różnych kontynentów wybrzmiały w nim historie podopiecznych największego polskiego programu pomocy zagranicznej, realizowanego przez Caritas Polska na rzecz ofiar konfliktów zbrojnych i kryzysów humanitarnych. Widowisko będzie można obejrzeć jeszcze w niedzielę, 10 stycznia.

Caritas zachęca jednocześnie do dalszego włączania się w akcję wsparcia rodzin na Bliskim Wschodzie poprzez obejmowanie pomocą potrzebujących rodzin przez stronę www.rodzinarodzinie.caritas.pl oraz wysyłanie SMS-ów charytatywnych o treści RODZINA pod nr 72052.

Podopiecznych programu Rodzina Rodzinie można wspomóc:

  • obejmując wsparciem konkretną rodzinę za pośrednictwem strony rodzinarodzinie.caritas.pl,
  • dokonując wpłaty na konto 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 (tytuł wpłaty: Rodzina Rodzinie),
  • wysyłając SMS o treści RODZINA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł).

Kolędy z różnych stron świata wykonuje zespół TGD z udziałem czołówki polskiej sceny muzycznej. Wystąpią m.in. Natalia Niemen, Kasia Cerekwicka, Kuba Badach, Olga Szomańska, Ania Karwan, Piotr Cugowski, Mietek Szcześniak i Fair Play Quartet.

Print Friendly, PDF & Email