Kolędnicy misyjni 2022/23 z pomocą dzieciom w Papui – Nowej Gwinei

Centrum Misyjne Archidiecezji Lubelskiej zaprasza kapłanów, katechetów, siostry zakonne wraz ze swoimi uczniami oraz grupy parafialne do zaangażowania się w „kolędników misyjnych”, którzy na przełomie roku 2022/2023 pośpieszą z Dobrą Nowiną o Jezusie do domów i jednocześnie z pomocą dzieciom w Papui – Nowej Gwinei.

Tradycyjnie, w bliskości świąt Bożego Narodzenia, wyruszają misyjni kolędnicy, aby nieść bożonarodzeniową radość i prosić o pomoc dla dzieci w krajach misyjnych. Od 26 grudnia 2022 . do 6 stycznia 2023 r. w wielu parafiach będą oni kwestować na rzecz swoich rówieśników. Tegoroczny projekt akcji Kolędnicy Misyjni pragnie przybliżyć dzieciom i dorosłym Papuę-Nową Gwineę. Jest to drugie co do wielkości państwo w Oceanii otoczone Oceanem Spokojnym, Morzem Koralowym i Morzem Nowogwinejskim.

Akcja Kolędników Misyjnych, prowadzona przez Papieskie Dzieła Misyjne, wywodzi się z ludowej tradycji kolędowania. Na początku lat 90. dzieci i animatorzy z ognisk misyjnych Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci dodały do tej tradycji akcent misyjny i wyruszyły, aby nieść radosną nowinę o narodzeniu Jezusa, a jednocześnie wspomagać swoich rówieśników w różnych częściach świata. W 1989 r. zaczęły kolędować dzieci z Ognisk Misyjnych w kilku diecezjach, a od 1993 r. robią to dzieci we wszystkich diecezjach w Polsce.

więcej: https://missio.org.pl/kolednicy-misyjni/

Zachęcamy serdecznie do włączenia się w to dzieło i podjęcie stosownych przygotowań w oparciu o materiały Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci.


Centrum Misyjne Archidiecezji Lubelskiej zaprasza także dzieci-kolędników (poziom szkoły podstawowej) wraz z opiekunami na wspólne świętowanie na dzień 11 stycznia 2023 roku (we środę) do kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej – Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie (ul. Bursztynowej 20).

W programie:

9.30 – recepcja
10.00 – rozpoczęcie, animacja misyjna z dziećmi

  • goście specjalni z Papui Nowej Gwinei;
  • przemarsz dzieci papuaskich z grup kolędniczych;
  • rozstrzygnięcie konkursu: „Rajski ptak”;
  • wspólne śpiewanie

11.00 – Msza Święta pod przewodnictwem Abp. Stanisława Budzika
12.00 – Agapa dla wszystkich dzieci i opiekunów

Zgłoszenia grup wraz z nazwą szkoły/parafii, nazwiskiem katechety/opiekuna oraz z podaniem liczby dzieci i opiekunów oraz – o ile to możliwe ‑ z podaniem daty/dat Waszego kolędowania prosimy przesłać do 19 grudnia 2022 roku na adres Centrum Misyjnego: misje.lublin@gmail.com

Print Friendly, PDF & Email