Spotkanie Kolędników Misyjnych 16.01.2019

Centrum Misyjne Archidiecezji Lubelskiej zaprasza kapłanów, katechetów wraz ze swoimi uczniami oraz grupy parafialne do zaangażowania się w „Kolędników Misyjnych”, którzy na przełomie roku 2018/2019 pośpieszą z pomocą dzieciom w Rwandzie i Burundi.

Dzieci i młodzież wraz z opiekunami zapraszamy na wspólne świętowanie po kolędowaniu w dniu 16 stycznia 2019 roku (środa). Spotkanie odbędzie się w Sanktuarium Matki Boskiej Latyczowskiej w Lublinie (ul. Bursztynowa 20).

PROGRAM SPOTKANIA KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH:

9.30 – Recepcja

10.00 – Rozpoczęcie spotkania

  • Przywitanie grup kolędniczych
  • Goście specjalni z Rwandy
  • Rozstrzygnięcie konkursu: „ Solidarność z dziećmi Rwandy i Burundi”

11.00 – Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika

12.00 – Agapa (herbata + drożdżówka)

Ważne informacje Centrum Misyjnego:

  1. Zapraszamy do przygotowania się do konkursu pod hasłem: „Solidarność z dziećmi z Rwandy i Burundi”.  W duchu solidarności pragniemy, aby grupy wspólnie przygotowały proporzec, który będzie wyrazem naszej solidarności z dziećmi  potrzebującymi pomocy.  Każda szkoła lub  parafia wykonuje 1 proporzec (nawet jeśli mamy wiele grup kolędniczych) w wybranej przez siebie kategorii wiekowej: klasy 1-3, 4-8, gimnazjum-liceum; dowolną techniką o rozmiarach do 1,5 metra wysokości wraz z drzewcem.
  2. Prosimy, aby dzieci były ubrane w stroje kolędników misyjnych lub inne stroje misyjne, kontynentalne.
  3. Wysyłamy do Dyrektorów Szkół pismo z prośbą o zwolnienie tego dnia uczniów i opiekunów z zajęć szkolnych. W zgłoszeniu prosimy o podanie nazwiska dyrektora szkoły, adresu szkoły wraz z kodem pocztowym.

Zgłoszenia grup wraz z nazwą szkoły, parafii, nazwiskiem  katechety/opiekuna oraz z podaniem liczby dzieci i opiekunów oraz z podaniem daty/dat Waszego kolędowania należy przesłać do dnia
18 grudnia 2018
roku na adres Centrum Misyjnego: misje.lublin@gmail.com

Print Friendly, PDF & Email