Kazimierski Noworoczny Festiwal Organowy 2020

W środę, 1 stycznia 2020 r., w Kościele Farnym w Kazimierzu Dolnym rozpocznie się 2. Kazimierski Noworoczny Festiwal Organowy. Świąteczną europejską muzykę organową w Koncercie Noworocznym zaprezentuje Robert Brodacki.

W programie koncertu, który rozpocznie się o godz. 14.00, znalazły się m.in. kompozycje Juliusa Fucika, Monsa Leidvina Takle, Guya Boveta, Jana z Lublina oraz autorska propozycja Roberta Brodackiego.

Organizator koncertów: Miasto Kazimierz Dolny, Pueri Cantores Lublinenses, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym, Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „Kazimierska Fara” oraz Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki.

Festiwal wpisuje się w jubileusz 400-lecia organów w Kościele Farnym pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym.

W kolejnych koncertach zaprezentują się:

19 stycznia 2020 r. (niedziela) – godz. 14.00 – Stanisław Maryewski

26 stycznia 2020 r. (niedziela) – godz. 14.00 – Marcin Florczak oraz Katedralny Chór Chłopięco-Męski Pueri Cantores Resovienses

2 lutego 2020 r. (niedziela) – godz. 14.00 – ks. Attila Adama Honti oraz Archidiecezjalny Chór Chłopięco-Męski Pueri Cantores Lublinensis