Kazimierski Festiwal Organowy 2024

Przed nami kolejna edycja Kazimierskiego Festiwalu Organowego – muzycznego wydarzenia z pięćdziesięcioletnią tradycją. Tego lata – po raz kolejny – w farze kazimierskiej będzie można usłyszeć koncerty niezwykłych mistrzów organowych z Polski i Europy m.in. z Włoch i Czech.

Koncerty rozpoczną się już 6 lipca 2024 r., i odbywać się będzie co sobotę o godz. 19.00, aż do 17 sierpnia. Zwieńczeniem Festiwalu będzie – koncert Patryka Podwojskiego z Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego, który odbędzie się w niedzielę 18 sierpnia br.

Harmonogram koncertów:

6 lipca – Diego Cannizzaro (Włochy)

13 lipca – Angelo Castaldo (Włochy)

20 lipca – Klaudia Camilla Twardzik-Poloczek, Damian Poloczek

27 lipca – Tomasz Głuchowski

3 sierpnia – Michal Novenko (Czechy)

10 sierpnia – Roman Perucki

17 sierpnia – Patryk Podwojski, Orkiestra RZAWP

Więcej informacji na profilu Festiwalu:
Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest prof. Roman Perucki – Dyrektor Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku oraz prezes Pomorskiego Stowarzyszenia „Musica Sacra”, od lat organizator Kazimierskiego Festiwalu Organowego. Jak co roku – koncerty poprowadzi Jan Popis – muzykolog, krytyk muzyczny, producent i wydawca płyt, wieloletni redaktor muzyczny Polskiego Radia.

Organizatorzy:
Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym, Miasto Kazimierz Dolny, Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, Pomorskie Stowarzyszenie „Musica Sacra”, Anthill, TODK Kazimierska Fara

Partnerzy:
Archidiecezja Lubelska, Dzwonnica Kultury, Miętowe – Manufaktura Lodów.

Patronat medialny:
TVP 3 Lublin, Radio Lublin, Kurier Lubelski, Radio Plus Lublin, Radio Impuls