Kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu u Świętej Rodziny w Lublinie

W środę 22 sierpnia 2018 r., podczas Mszy św. poprzedzającej kolejny z koncertów festiwalu organowego, w kościele pw. Świętej Rodziny w Lublinie miało miejsce poświęcenie kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Eucharystii przewodniczył Księdz Arcybiskup Stanisław Budzik.

Kaplica po przeprowadzonej renowacji służy codziennej modlitwie wiernych przed Chrystusem eucharystycznym. Aby wejść do kaplicy trzeba najpierw skierować się do głównych drzwi kościoła. Będąc we wnętrzu kierujemy się na lewo, by boczną nawą dojść do kaplicy adoracji.

Kaplice adoracji eucharystycznej, jak podkreśla proboszcz ks. prałat Tadeusz Pajurek, to odpowiedź na nasze codzienne zabieganie i pośpiech. On zabiera nam medytacyjne przeżywanie życia. By odzyskać potrzebny pokój duszy i wewnętrzną harmonię takie kaplice z adoracją eucharystyczną z pewnością mogą tu pomóc.