Kapłański testament sługi Mesjasza – promocja 16.05.2017

Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” zaprasza na promocję książki Kapłański testament sługi Mesjasza autorstwa ks. Grzegorza Pawłowskiego (Jakuba Hersza Grinera), która odbędzie się 16 maja 2017 r. (wtorek) o godz. 17.00 w auli Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

Szczególnym Gościem będzie ks. Prymas abp Henryk Muszyński. Oprawę muzyczną zapewni chór Carillon pod dyrekcją pana Marka Mroza.

Testament ks. Grzegorza Pawłowskiego jest pisany w formie poetyckiej, autor zawarł w nim historię swojego życia zanurzonego w Bogu. Spogląda na swoje dzieciństwo i kapłaństwo z perspektywy 47 lat spędzonych w Ziemi Świętej oraz jeszcze raz przemierza znane sobie szlaki ziemi zamojskiej i lubelskiej. Dzieli się również trudnymi doświadczeniami samotności, goryczy porażki, okrutnej śmierci najbliższych, głodu, tułaczki i ofiary. Książka jest świadectwem wiary w Chrystusa, w którym odnalazł sens życia i moc do przemiany własnego życia. Z poetyckich wersetów tchnie optymizm i ogromna radość wypływająca z owocnego życia.

Ksiądz prałat Grzegorz Pawłowski jest kapłanem Archidiecezji Lubelskiej, narodowości żydowskiej. Ocalał na Zamojszczyźnie z nazistowskiej zagłady dzięki pomocy polskich rodzin. Po wojnie przyjął chrzest. Otrzymał święcenia kapłańskie w Seminarium Duchownym w Lublinie. Od 1970 r. pracuje w Izraelu jako duszpasterz wspólnot hebrajskojęzycznych i Polonii.

 

Print Friendly, PDF & Email