Jubileusze kapłańskie 2020

W sobotę, 13 czerwca 2020 r. o godz. 19.00 w archikatedrze lubelskiej, dziękczynną Mszę św. sprawować będą kapłani, którzy w tym roku przeżywają swoją 50. rocznicę święceń. Do grona Dostojnych Jubilatów należy m.in. Ksiądz Biskup Mieczysław Cisło.

Wśród księży archidiecezji lubelskiej obchodzących w tym roku swój złoty jubileusz kapłaństwa znajdują się: ks. Mieczysław Bochenek, bp Mieczysław Cisło, ks. Konrad Dobrowolski, ks. Fryderyk Gorajczyk, ks. Stanisław Góra, ks. Józef Huzar, ks. Stanisław Słowik, ks. Krzysztof Targoński. Ich święcenia prezbiteratu miały miejsce w katedrze lubelskiej 14 czerwca 1970 r.

My kapłani, jesteśmy szafarzami największej i najświętszej Bożej Tajemnicy. Powołani poprzez Sakrament Kapłaństwa do szczególnej służby całemu ludowi Bożemu w Kościele działamy in persona Christi. Bracia w Kapłaństwie! Pomyślcie na cośmy się odważyli w dniu naszych święceń! Pomyślcie, czegośmy dostąpili! Pomyślcie, co nam Pan uczynił i stale czyni! Drodzy Jubilaci! Popatrzcie: ileż łask Chrystusowych spłynęło na wierny lud przez Waszą kapłańską posługę!

Jan Paweł II, Przemówienie do duchowieństw podczas nieszporów [Tarnów 10.06.1987]

Druga połowa maja i czerwiec to okres, w którym niemal każdego roku miały i mają miejsce w naszej archidiecezji świecenia kapłańskie. Jest to tym samym czas, kiedy także inni księża przeżywają swoje jubileusze kapłaństwa.

W tym roku jubileusz 25 lat pracy kapłańskiej obchodzili kapłani święceni 3 czerwca 1995 roku, a wśród nich: ks. Mariusz Górniak, ks. Krzysztof Grzesiak, ks. Andrzej Kapica, ks. Grzegorz Kolasa, ks. Marek Lubelski, ks. Jarosław Marczewski, ks. Tomasz Mital, ks. Robert Ogrodnik, ks. Arkadiusz Paśnik, ks. Adam Prus, ks. Wiesław Rycerz, ks. Dariusz Stefanek, ks. Andrzej Szałęga, ks. Dariusz Tkaczyk, ks. Jarosław Waś, ks. Mirosław Woliński

Jubileusz 60-lecia kapłaństwa obchodzili – święceni 18 kwietnia 1950 roku: ks. Stanisław Chomicz, ks. Zygmunt Dębicki, ks. Ryszard Gołda, ks. Jerzy Misiurek, ks. Henryk Misztal.

70. rocznicę święceń kapłańskich (1950) obchodził będzie 25 czerwca br. najstarszy obecnie z kapłanów archidiecezji lubelskiej – ks. Zbigniew Staszkiewicz.

Złoci Jubilaci 2020