Iskra Bożego Miłosierdzia – modlitwa na ulicach miast świata – 28.09.2025 – 15.00

W niedzielę, 28 września 2025 r., o godz. 15.00 czciciele Bożego Miłosierdzia już po raz 17. spotkają się na chodnikach, rogach ulic i placach Polski i różnych miast świata, by uczcić Godzinę Miłosierdzia i prosić Boga w modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia w szczególnie ważnych intencjach.

Zespół Iskra Bożego Miłosierdzia z Łodzi oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego z Białegostoku w rocznicę
beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, zapraszają do wspólnej modlitwy wszystkich,
by o tej samej godzinie, tego samego dnia, stanąć na ulicy, na więziennym dziedzińcu, przed swoim domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem i połączyć się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówić wraz z nami Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Weźmy ze sobą na ulicę obraz Jezusa Miłosiernego, by przypominał, jak ważny jest dla świata całego i że tylko w miłosierdziu Bożym człowiek znajdzie oparcie, pocieszenie i zbawienie.

Intencje szczegółowe modlitwy w 2025 roku:

1. Aby w Panu Bogu pokładać nadzieje stawiając Go na pierwszym miejscu w życiu rodzinnym,
społecznym i politycznym.
2. Za Kościół Boży, aby wiernie i konsekwentnie bronił depozytu wiary i moralności.
3. Za Papieża Leona XIV, kardynałów, biskupów i księży, aby byli kapłanami według Serca Jezusowego.
4. Za Prezydenta RP Karola Nawrockiego i wszystkich rządzących, aby sprawowanie władzy traktowali
jako służbę na rzecz wspólnego dobra nas wszystkich.
5. O poszanowanie życia ludzkiego – od poczęcia do naturalnej śmierci.
6. O pokój na całym świecie, zwłaszcza w miejscach wojen i niepokoju, a szczególnie za Haiti ogarnięte
zamętem i bezprawiem.
7. Za wszelkich więźniów, a zwłaszcza tych, którzy trwają daleko od Boga, nie widzą sensu nawrócenia,
którym brakuje nadziei w Boże Miłosierdzie.
8. Za prześladowanych chrześcijanin, aby wytrwali wierze.
9. Za żołnierzy, aby wiernie służyli ojczyźnie, stojąc na straży pokoju i bezpieczeństwa.
10. Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

Iskra Bożego Miłosierdzia zaprasza cały świat do wspólnej modlitwy! Zapraszamy do wspólnej modlitwy o miłosierdzie dla świata całego na ulicach Lublina i wszystkich miejscowości naszej archidiecezji.

Organizatorzy w danym mieście powinni wcześniej powiadomić odpowiednie organy publiczne o planowanej akcji.

Zgłoś miejsce modlitwy
Zespół Iskra jako koordynator tej modlitwy na całym świecie prosi o potwierdzenie uczestnictwa w tej
inicjatywie.

Więcej informacji na stronie: https://iskra.jezuici.pl