Inspiracje adhortacji apostolskiej Amoris laetitia dla duszpasterstwa rodzin

Katedra Duszpasterstwa Rodzin w Instytucie Teologii Pastoralnej i Katechetyki KUL wraz z Krajowym Ośrodkiem Duszpasterstwa Rodzin w Warszawie zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. ?Inspiracje adhortacji apostolskiej Amoris laetitia dla duszpasterstwa rodzin?, która rozpocznie się 9 listopada 2016 r. o godz. 9.00 w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II (Collegium Joannis Pauli II, aula C-1031).

PROGRAM KONFERENCJI:

9.00 ? Rozpoczęcie konferencji ? Dziekan Wydziału Teologii KUL

9.10 ? Wprowadzenie ? Kierownik Katedry Duszpasterstwa Rodzin KUL

9.20 ? Wprowadzenie ? Dyrektor KODR

Sesja I: Teologiczne implikacje adhortacji Amoris laetitia (moderator: ks. Piotr Goliszek)

9.40 – Sakramentologiczne implikacje adhortacji Amoris laetitia (ks. Antoni Nadbrzeżny, KUL)

10.05 – Teologicznomoralne implikacje adhortacji Amoris laetitia (ks. Marian Pokrywka, KUL)

10.30 – Prawno-kościelne implikacje adhortacji Amoris laetitia (ks. Janusz Gręźlikowski, UKSW)

10.55 – przerwa

Sesja II: Wybrane kierunki odnowy duszpasterstwa rodzin w świetle adhortacji Amoris laetitia (moderator: ks. Grzegorz Pyźlak)

11.30 – Dowartościowanie miłości i miłosierdzia w duszpasterstwie rodzin (ks. Wiesław Przygoda, KUL)

11.50 – Duchowość małżeńska w duszpasterstwie (ks. Adam Rybicki, KUL)

12.10 – Umacnianie podmiotowości rodziny w duszpasterstwie (ks. Zbigniew Zarembski, UMK)

12.30 – Rozeznawanie odpowiedzialności moralnej w sytuacjach nieprawidłowych (ks. Ireneusz Mroczkowski, UKSW)

12.50 – przerwa obiadowa

Sesja III: Niektóre formy pastoralnej troski o rodzinę w świetle adhortacji Amoris laetitia (moderator: Marek Fiałkowski OFM)

14.30 – Towarzyszenie narzeczonym we wspólnocie kościelnej (ks. Mieczysław Polak, UAM)

14.50 – Duszpasterskie towarzyszenie młodym małżonkom (ks. Dariusz Lipiec, KUL)

15.10 – Duszpasterstwo małżonków rozwiedzionych i żyjących w nowych związkach (ks. Jan Krajczyński, UKSW)

15.30 – Troska duszpasterska o rodziny migrantów (ks. Ireneusz Celary, UŚ)

15.50 – Dyskusja panelowa: W jaki sposób czynić duszpasterstwo rodzin bliskim ludziom, towarzyszącym i włączającym ?to, co kruche?? – Jerzy Grzybowski (Spotkania Małżeńskie); ks. Przemysław Drąg (KODR).

źródło: www.kul.pl

adh_amoris_kul-1