Inauguracje roku szkolnego 2015/2016

Swidnik-ianuguracja2-001We wtorek i środę, 1 i 2 września br. uroczyście rozpoczęto we wszystkich szkołach kolejny rok szkolny – 2015/2016.

W tym roku uroczystości wojewódzkie miały miejsce 1 września w Świdniku. Przedstawicieli lubelskich szkół, kuratorium, władz województwa lubelskiego oraz powiatu i miasta gościło Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Świdniku.

Spotkanie rozpoczęła uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Metropolity Lubelskiego Arcybiskupa Stanisława Budzika w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku. Spotkaniu uczniów oraz nauczycieli świdnickich szkół podstawowych, średnich i gimnazjów – w świątyni parafialnej – towarzyszyły Symbole Światowych Dni Młodzieży.

Uroczystości miejskiej inauguracji nowego roku szkolnego odbyły się w 2 września w Szkole Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie (ul. Bursztynowa 22).

Mszy świętej, w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie, sprawowanej w intencji uczniów, pedagogów, pracowników szkół i placówek oświatowo-wychowawczych Lublina przewodniczył ksiądz biskup Mieczysława Cisło.

Foto: Urszula Buglewicz, Niedziela ? Lublin