Inauguracja Roku Rodziny „Amoris laetitia” u Świętej Rodziny w Lublinie

Parafia pw. Świętej Rodziny w Lublinie zaprasza w piątek, 19 marca 2021 r., na uroczyste rozpoczęcie Roku Rodziny „Amoris laetitia”, który w tym dniu zainauguruje w Watykanie Papież Franciszek.

Program:

11 30 – Droga Krzyżowa.  
12.00 – Msza św. – przewodniczy bp Adam Bab

17.30 – nabożeństwo do św. Józefa

18.00 – Msza św. – przewodniczy i homilię wygłosi ks. dr Ryszard Podpora, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej w Lublinie

Ponadto: w każdy wtorek o godz. 17.30 – nowenna do Świętej Rodziny, a o godz. 18.00 – Msza św.

Wszystkie uroczystości transmitowane są przez stronę internetową parafii: www.rodzina.lublin.pl

Rozpoczynający się w uroczystość św. Józefa – Rok Rodziny – ma w założeniu służyć ponownej recepcji ogłoszonej przed pięcioma laty Posynodalnej Adhortacji Apostolskiej Ojca Świętego Franciszka „Amoris laetitia” (Radość miłości), poświęconej rodzinie. Rok Rodziny Amoris Laetitia, który rozpoczyna się 19 marca 2021 r. zakończy się w Rzymie 26 czerwca 2022 r. X. Światowym Spotkaniem Rodzin z Ojcem Świętym.

Rodziny mają ogromny potencjał i są darem dla całego społeczeństwa i Kościoła. Dlatego trzeba uznać ich rolę i zaangażować jako podmiot zwyczajnego duszpasterstwa parafii i diecezji. Ważnym aspektem tej podmiotowej roli jest żywe świadectwo. Nierzadko wyróżniają się one swą przeżywaną na co dzień wiarą, są żywym katechizmem. Jest wiele rodzin, które w sposób przykładny przeżywają swą wiarę i powołanie. Jest też bardzo budujące, kiedy widzimy, że nie poddają się w obliczu trudności, lecz podejmują je z głęboką radością, która jest sercem sakramentu małżeństwa i ożywia całą egzystencję małżonków oraz innych członków rodziny. Ich życie jest przesłaniem nadziei dla całego świata, a przede wszystkim dla młodych, bo jak wynika z wielu sondaży na całym świecie pragnienie założenia własnej rodziny nadal pozostaje jednym z największych marzeń młodzieży.

Kard. Farrell, prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia

Posynodalna Adhortacja Apostolska AMORIS LAETITIA – tekst

Print Friendly, PDF & Email